Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

G20: Będzie kaganiec dla rynków finansowych?

0
Podziel się:

Uczestnicy szczytu chcą regulacji światowych finansów.

G20: Będzie kaganiec dla rynków finansowych?
(PAP/EPA)

Będzie surowszy nadzór nad rynkami finansowymi. W projekcie dokumentu końcowego szczytu G20 wskazuje się na konieczność poddania _ regulacji lub stosownemu nadzorowi _ wszystkich _ rynków finansowych, produktów finansowych i uczestników rynku finansowego _ - pisze agencja dpa.

Jak podaje niemiecka agencja, w Waszyngtonie porozumiano się w kwestii zasad lepszej regulacji rynków finansowych. Część uczestników szczytu, w tym USA, konsekwentnie podkreślała znaczenie wolnych rynków. George W. Bush miał powiedzieć, że wolne rynki _ najlepszą drogą do dobrobytu na całym świecie _.

Przemawiając przed pierwszą oficjalną sesją szczytu prezydent George W. Bush podczas spotkania przywódców krajów grupy G20 poinformował, że jest zadowolony z postępów rozmów światowych liderów w sprawie kryzysu finansowego. Przestrzegł jednak przed niebezpieczeństwami protekcjonizmu. Powiedział również, że doszło do szczerej dyskusji i _ pewnych postępów _, jednak zaznaczył, że jeszcze dużo jest do zrobienia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Bush hosts dinner before G20 summit CCTV ang

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown poinformował z kolei, że co prawda liderzy napotkali na pewne trudności, jednak doszło również do postępów w rozmowach. - _ Oczywiste jest, że bardzo ważne jest podjęcie dzisiaj jakichś decyzji na temat tego, co może być zrobione _ - powiedział Brown.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że na szczycie G20 widać było wspólną wolę niedopuszczenia do tego, żeby powtórzył się taki kryzys jak obecny.

Serwis BBC zaznacza, że istnieją pewne rozbieżności między Europą, które chce wprowadzenia bardziej surowych zasad regulacji rynku a Stanami Zjednoczonymi i innymi państwami, które są w tej sprawie bardziej powściągliwe.

Mimo nieobecności głos w sprawie zabrał prezydent-elekt USA.

Barack Obama wezwał Kongres do szybkiego uchwalenia choćby _ zaliczki _ na poczet nowego planu ratowania gospodarki amerykańskiej.

W przemówieniu radiowym, zamieszczonym także jako film wideo na
jego portalu internetowym , Obama podkreślił, że przywódcy G20 szukają właśnie na szczycie w Waszyngtonie rozwiązań w związku z kryzysem gospodarczym.

ZOBACZ WIĘCEJ

Prezydent-elekt podkreślał, że gdyby Kongres nie uchwalił niezwłocznie planu pobudzającego gospodarkę, on nada tej kwestii priorytet, kiedy 20 stycznia obejmie urząd prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)