Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt g8
18.06.2013 19:15

G8 wzywa do walki z uchylaniem się od podatków

Uczestnicy zakończonego dziś szczytu G8 w Irlandii Płn. zapowiedzieli nasilenie walki z praniem pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
G8

Uczestnicy zakończonego we wtorek szczytu G8 w Irlandii Płn. zapowiedzieli nasilenie walki z praniem pieniędzy, ale - jak pisze Reuters - obiecali niewiele, jeśli chodzi o konkretne nowe działania.

Przyjęta w Enniskillen lista celów obejmuje nasilenie wymiany informacji między władzami podatkowymi, dążenie do tego, by firmy przekazywały władzom podatkowym więcej informacji o swoich zyskach, a także do większej przejrzystości, jeśli chodzi o prawdziwych właścicieli podstawionych spółek (ang. shell companies). W komunikacie ze szczytu wzywa się też kraje do walki z _ plagą uchylania się od podatków _.

Reuters odnotowuje, że w komunikacie ze szczytu nie ma zobowiązania do stworzenia rejestrów prawdziwych właścicieli takich spółek. Przywódcy G8 zapowiedzieli, że ich rządy przygotują plany działania mające doprowadzić do postępu, jeśli chodzi o zbieranie informacji o takich spółkach i dzielenie się tymi informacjami _ stosownie do zróżnicowanych warunków konstytucyjnych _.

Podkreślono, że kraje powinny zmienić przepisy umożliwiające obecnie firmom przerzucanie zysków za granicę w celu unikania podatków. Jak pisze agencja dpa, uzgodniono niewiele konkretów, jeśli chodzi o eliminowanie luk z przepisów podatkowych. Odpowiedzialność przerzucono na Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), G20 i plany działania poszczególnych krajów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska kręci bat na oszustów podatkowych _ Jest niezmiernie ważne, aby w trudnej sytuacji w gospodarce światowej wszyscy wiedzieli, że także najbogatsi i najbogatsze firmy będą płacić te podatki, które powinny płacić _.
Jeszcze nie wygrał, a już podnosi podatki Prezydent USA Barack Obama, który we wtorkowych wyborach zapewnił sobie reelekcję, wygłosi dziś przemówienie na temat gospodarki.
USA stanowią duże zagrożenie dla gospodarki Z kolej dla UE największym zagrożeniem jest obecnie Hiszpania.
Tagi: szczyt g8, gospodarka, wiadomości, wiadmomości, podatki, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz