Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Gadu-Gadu chce wejść na giełdę i przejmować spółki

0
Podziel się:

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy chce wejść na giełdę. Obecnie oczekuje na zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Jak dowiedział się Money.pl, spółka zamierza przejąć inne firmy.

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy chce wejść na giełdę. Obecnie oczekuje na zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Jak dowiedział się Money.pl, spółka zamierza przejąć inne firmy.

Możliwe, że spółka zadebiutuje na parkiecie już na przełomie grudnia i stycznia nowego roku.

O planach wejścia popularnego komunikatora na giełdę spekulowano już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero na początku listopada Gadu-Gadu złożyło prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Obecnie trwa proces jego zatwierdzania.

"Upublicznienie spółki jeszcze na przełomie grudnia i stycznia jest realne" - powiedział Money.pl prezes zarządu Krzysztof Szalwa.

Szalwa nie chce ujawniać planów spółki przed zatwierdzeniem prospektu emisyjnego. Wiadomo, że spółka nadal będzie rozwijać się w segmencie telekomunikacji i usług głosowych. Promowane będą usługi związane z połączeniem komunikacji między komunikatorem(internetem) oraz telefonią stacjonarną. Spółka nie wyklucza również sprzedaży szerokopasmowego dostępu to internetu.

Dowiedzieliśmy się też, że spółka planuje akwizycje, które będą zgodne ze strategią rozwoju firmy.

"Planujemy akwizycje spółek, które uzupełniałyby i poszerzały naszą ofertę produktową" - mówi Money.pl prezes Szalwa.

Natomiast nadal tylko w sferze spekulacji i domysłów pozostaje uruchomienie przez firmę wirtualnego operatora telefonii komórkowej.

Zasięg komunikatorów internetowych w Polsce
Komunikator *Zasięg wśród internautów (proc.) *
Gadu-Gadu 44.85
Skype 23.49
Tlen.pl 6.07
AQQ 0.90
MSN messenger 0.77
Spik 0.71
Stefan 0.42
ICQ 0.36
Konnekt 0.17
Xfire 0.11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)