Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Wiesław Gałązka
|

Gałązka: Palikot to dżentelmen. W porównaniu z Berlusconim

0
Podziel się:

Jest taki polityk. Chwali się swoją niezależnością finansową będącą także przedmiotem zainteresowania organów skarbowych.

Gałązka: Palikot to dżentelmen. W porównaniu z Berlusconim
bEJKmjmd

Rozwodnik, którego byłą żonę trudno uznać za sprzyjającą jego karierze. Dość oryginalnie się ubiera, co bywa różnie komentowane. Czasem chamowaty i arogancki, wręcz wulgarny. Nie szanuje żadnych świętości, potrafi nawet kpić z osób tragicznie zmarłych.

Bywa nieprzyzwoity, a najbardziej znany jest z kabotyńskich zachowań. Uwielbia być obiektem zainteresowań mediów. Ostatnio chce uregulować stosunki pomiędzy władzą państwową a Kościołem katolickim, zaś Episkopatowi zarzuca między innymi wtrącanie się w życie prywatne i homofobię.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t112154.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/6;grudnia;odchodze;z;po;zakladam;swoja;partie,13,0,685837.html) "6 grudnia odchodzę z PO, zakładam swoją partię"
Oczywiście chodzi o Silvio Berlusconiego. Bo chyba, czytając ten opis, żaden inteligentniejszy Polak nie wykazałby się tak prostackim myśleniem, aby sądzić, iż chodzi o Janusza Palikota. Wprawdzie istnieje pewne podobieństwo zdarzeń i zachowań, ale w porównaniu z premierem Włoch _ poseł z Lublina _ może uchodzić za dżentelmena i człowieka honoru. Rzecz jasna, gdy rozumie się sens jego słów.

bEJKmjmf

Wydaje się, że ostatnio znaleźli się jednak tacy politycy, do których dotarło, że ma on więcej do powiedzenia, niż myśleli - jeśli myśleli. Niektórzy zorientowali się nawet, iż to co mówi, jest zaledwie elegancką syntezą refleksji tych wszystkich, których liczna reprezentacja pojawiła się w Sali Kongresowej oraz przed wejściem do niej.

Świadomość, że głos ludu nie musi już być głosem ludu ciemnego, zwodzonego dopalaczami wciąż niespełnionych obietnic, spowodowała wśród rządzących i opozycji rozmaite reakcje. Od prób medialnego przykrywania znaczenia tego wydarzenia nagłą troską o zdrowie kolekcjonerów wyników eksperymentów chemicznych, po aroganckie lekceważenie lidera nowego ruchu społecznego.

Szczególnie wypomina mu się barwne epizody związane z prezentacją kontrowersyjnych rekwizytów. Należy jednak pamiętać, że ich użycie wpisywało się w naszą patologicznie zmediatyzowaną politykę, i miało szlachetniejszy cel, niż demonstrowanie niszczarek, dyktafonów i filmików będących efektem żałosnych prowokacji.

bEJKmjml

Dlatego ci z weteranów i janczarów naszej polityki, którzy sądzą, że ten styl komunikacji zdyskredytuje ich nowego przeciwnika w oczach społeczeństwa, mogą się boleśnie pomylić. Nie rozróżniają bowiem pajacowania od błazenady filozofa ośmieszającego ich małość.

Wszystko zależy od liczebności i konsekwencji tych wyborców, którzy teraz utwierdzili się w przekonaniu, że nadszedł czas na radykalne zmiany. Od wyborców, którym nie przeszkadza, że lider wpisuje się w poczet niekonwencjonalnych postaci.

Broniący swojego status quo nie zauważyli też, iż pojęcie _ zabetonowania sceny politycznej _ może być eufemizmem, zaś przypominająca stary cement substancja to tylko wieloletnie, wyschnięte powyborcze ekskrementy. Które, choć nie będzie to przyjemne - łatwiej sprzątnąć.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t80069.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;o;palikocie;to;bardzo;rozsadna;decyzja,240,0,686320.html) Graś o Palikocie: To bardzo rozsądna decyzja Rzecznik rządu chce umorzenia sprawy Palikota przed sądem partyjnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20731.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;jest;cwany;tusk;ma;klopot,68,0,686148.html) "Palikot jest cwany". Tusk ma kłopot? Wojciech Olejniczak wierzy, że inicjatywa posła PO pomoże Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t112219.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;to;jest;moje;ostatnie;wystapienie;pod;znakiem;po,195,0,686531.html) Palikot: To jest moje ostatnie wystąpienie pod znakiem PO Janusz Palikot zrezygnował z kierowania lubelską strukturą Platformy Obywatelskiej.
bEJKmjmm

Autor felietonu jest niezależnym konsultantem w zakresie marketingu politycznego i wyborczego

bEJKmjmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)