Notowania

tvp
22.09.2009 08:06

Gałązka: Polityczne tańce w rytmie marsza żałobnego

Napoleon Bonaparte twierdził, że od wzniosłości do śmieszności jest tylko jeden krok. Okazało się, że może to być także krok taneczny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dożynkowy popis choreograficzny prezydenta wpłynął na intelekt Aleksandra Szczygły, który postanowił mierzyć czas w oryginalny sposób. Broniąc szefa, krytykowanego za niestosowne pląsy na tle śląskiej tragedii, stwierdził, że prezydencki taniec trwał krócej niż minuta ciszy...

O ile jednak Szczygłę, po niefortunnej wypowiedzi na temat masakry w Nangar Khel, trudno traktować poważnie, to Lech Kaczyński, tańcząc, przekroczył nie tylko granicę śmieszności, ale i przyzwoitości. Choć poruszał się rytmicznie, nie popisał się taktem. Udowodnił także, jak prawdziwe jest przysłowie o łapaniu dwóch srok za ogon.

Zaplanował sobie sielskie spotkanie z potencjalnymi wyborcami, podczas którego w patriotyczno - ludycznym nastroju chciał pokazać, że jest swojakiem. Takim ludzkim panem.

Niestety, górnicze nieszczęście utrudniło odbudowę kiepskiego wizerunku politycznego prezydenta marzącego o reelekcji. Uznał więc, uwzględniając dotychczasową częstotliwość ogłaszania żałoby narodowej, że należy zrobić to po raz kolejny. Nawet narażając się na podejrzenia o nekromarketing polityczny.

[

Płaskoń: Tonący Farfał brzytwy się chwyta ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon;tonacy;farfal;brzytwy;sie;chwyta,96,0,497248.html )
I nie byłoby skandalu, gdyby nie nadmierna chęć przypodobania się wyborcom. Wzbudziła ona wątpliwość w żałobne intencje prezydenta i jego autentyczny żal po ofiarach wybuchu. Najmocniej skomentował to Kazimierz Kutz: _ Lepsi żywi chłopi niż martwi górnicy _.

O ile prezydenta można podejrzewać o hipokryzję, to pewność dotyczącą takiej postawy można mieć w odniesieniu do przedstawicieli związku zawodowego _ Wizja _ i jednoczących się z nimi władz TVP.

Te pierwsze, zapominając o happeningu, jaki same urządziły, przygotowując fotel dla nowego prezesa i taczkę dla prezesa byłego, uznały, że kpiny Szymona Majewskiego złamały żałobę narodową. Te drugie, zwróciły się do Rady Etyki Mediów o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

A przecież Majewski, jako groteskowy polityk Ędward Ącki, udowodnił tylko, jak oni, a przede wszystkim władza i opozycja, głosząc wzniosłe hasła, ośmieszają instytucję, jaką jest telewizja publiczna. Jednocześnie, jeśli jednak pomyśleć, że Hansa Klossa prezes Farfał pewnie wpuściłby do budynku, a nawet przywitał odpowiednim gestem, to znów smutno się robi.

Autor jest niezależnym konsultantem w zakresie marketingu politycznego i wyborczego.

Tagi: tvp, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz