Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.05.2005 12:38

Gaszewska oskaża polityków, prokuratorów, urzędników skarbowych i policjantów

Danuta Gaszewska zeznała, że w działalność mafii paliwowej w Polsce jest zamieszanych wielu polityków, prokuratorów, urzędników skarbowych i policjantów. Gaszewską od rana przesłuchuje sejmowa komisja śledcza ds.

Podziel się
Dodaj komentarz

PKN Orlen.

Świadek komisji była współwłaścicielką jednej ze spółek paliwowych, którą zawłaszczyła mafia. Organizacja ta powstała według niej w 1989 roku i do tej pory stanowi swego rodzaju państwo w państwie, będąc bardzo dobrze zorganizowaną strukturą.

Zdaniem Gaszewskiej mafia nie cofa się przed niczym, włącznie z próba porwania jej dzieci czy podpaleniem jej domu. Świadek dodała, że nie zareagowała na to ani policja ani Centralne Biuro Śledcze. Również prokuratura umorzyła śledztwo z powodu nieustalenia sprawców.

Gaszewska mówiła też o próbie samobójczej, do której doprowadziła ją sześcioletnia samotna walka przeciwko mafii. Działalność jej miała polegać między innymi na wprowadzaniu na rynek fałszywego paliwa. Opowiedziała o konkretnych przypadkach jego wytwarzania.

Gaszewska, obok byłego prokuratora Andrzeja Czyżewskiego, jest jednym z głównych świadków w sprawach przeciwko mafii paliwowej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz