Notowania

Gawłowski: Kryzys to szansa na zdobycie sławy

Kryzys pozwala na błyskawiczne kariery, szybkie zyski lub zaistnienie w mediach. Wystarczy jedna celna wypowiedź.

Podziel się
Dodaj komentarz

Najlepiej jak wypowiedź będzie nieszablonowa, zaskakująca i wyzwalająca pozytywne emocje - jak dobry film. Śledząc pojawiające się w tym roku wypowiedzi o kryzysie finansowym nie sposób ulec wrażeniu, że czasem giełdowcy zazdroszczą filmowcom rozmachu, nieszablonowych ujęć i puent.

Przeglądając te wypowiedzi wytypowałem moich kandydatów do _ kryzysowych Oskarów _, wyróżnionych za ostrość, styl, puentę i _ inteligencję _.

Oto zachodni pretendenci do _ kryzysowego Oskara _:

* _ **Po spadku indeksu S&P500 poniżej strefy 800 pkt. z rzeczy wartościowych zostanie nam jedynie złoto i seks. ** _
  Autor: zachodni analityk w wypowiedzi dla jednego z portali finansowych.

Cytat jakby żywcem wyjęty z gangsterskiej komedii w stylu _ Zabili go i uciekł _. Bardzo bondowski. Mnóstwo pozytywnej energii i przyjemności sprowadziło na dalszy plan uproszczenie prognozy giełdowej.

* _ **Kryzys to swego rodzaju odpływ, w czasie którego widać, kto pływał nago** _ - rzekł Warren Buffett, znany inwestor.

W przypadku Buffetta wszystko jest _ mega _, więc jego cytat musi kojarzyć się z megaprodukcją z hollywoodzkim rozmachem. Stary człowiek i może... znaleźć wspólny język z młodszym pokoleniem. Tym bardziej , że rekin giełdowy oczywiście jak zwykle zarobił. Niemało!

* _ **Wychodzi na to, że Wall Street to jedna, wielka plaża nudystów** _ - to z kolei trafna konkluzja jednego z amerykańskich dziennikarzy.

Mówią, że sequel nie może być udany. Tymczasem podsumowanie cytatu Warrena Buffetta jest idealnie trafione. Mimo to negliż, tym razem jednak nie zdołał przesłonić finału, w postaci krachu na giełdach.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Bezrobocie pójdzie w górę. Przez kryzys ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie;pojdzie;w;gore;przez;kryzys,199,0,386247.html )
* [ Rząd obniży prognozę PKB. O ile? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;obnizy;prognoze;pkb;o;ile,195,0,386243.html )
* [ Moody's dobrze ocenia polską gospodarkę ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moodys;dobrze;ocenia;polska;gospodarke,181,0,385973.html )
* [ Czy Plan Paulsona pomoże wyjść z kryzysu? ]( http://news.money.pl/artykul/czy;plan;paulsona;pomoze;wyjsc;z;kryzysu,21,0,374805.html )
* [ Kryzys finansowy 2008, zobacz serwis specjalny Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )* _ **Możemy zjeść to co złowimy** _ - pocieszył swoich rodaków premier Islandii.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że szefa rządu kraju, który otarł się o bankructwo, chyba natchnęła _ Saga o ludziach lodu _.

* **_ Wszyscy powinni się wyluzować _**_ (Everybody should just chillout) _ - tak spuentował kryzys prezes Narodowego Banku Jamajki.

Człowiek piastujący funkcję tej rangi co nasz prezes Sławomir Skrzypek, chyba jest wielkim fanem afroamerykańskich komedii o jednej wielkiej imprezie i eksperymentach chemicznych.

Polskie wypowiedzi nie wypadają blado na tym tle. Oto pretendenci do moich _ Oskarów: _

* _ **Spokojnie to tylko korekta** _ - powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski.

Czyżby inspiracją w tym przypadku mógł być _ Człowiek z żelaza _ Wajdy? Polska giełda nie okazała się jednak odporna na kryzys z zachodu, czyli wyszło jak zwykle.

* _ **W ostatnim czasie pieniądze z banków wypłacali tylko ludzie niewykształceni** _- _ _ one man show _ _ przedstawiciela jednej z polskich instytucji w październikowym wydaniu TVN CNBC

Znana stacja TV uwielbia dziennikarskie prowokacje. Ten cytat brzmi jak wyjęty z filmu dokumentalnego odsłaniającego kulisy jak _ lepsza _ połowa polskiej _ finansjery _ naprawdę traktuje klientów, którym wciska swoje wspaniałe produkty finansowe.

* _ **To koniec kapitalizmu** _ - powiedział z kolei Piotr Ikonowicz, działacz lewicowy.

Lewica i marzenia o końcu kapitalizmu nasuwają skojarzenia do filmów fantasy. Jak w Polsce wychodzi kręcenie fantasy pokazał _ Wiedźmin . Jednak idee Ikonowicza szybko stają się kultowe... w wąskim gronie kanapowych rewolucjonistów. _

* _ **Prognoza dla WIG 20: Hołd Pruski, Grunwald Point, Chrzest Polski** _ - napisał anonim, który zrobił dużą karierę w środowisku giełdowym.

Nareszcie _ dobre, bo polskie _, w stylu inteligentnych polskich komedii. Zamiast wymieniać nudne cyferki, czyli odpowiednio 1525, 1410 i 966, autor z poczuciem humoru i dystansem odniósł się do dat historycznych. Dotychczas WIG 20 dotknął _ Grunwald Point. _Obyśmy uniknęli chrztu.

Autor jest dziennikarzem portalu Money.pl

Tagi: kryzys finansowy, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz