Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz łupkowy już w tym roku na Pomorzu

0
Podziel się:

Na niekonwencjonalnym paliwie, mieszkańcy zaoszczędzą co najmniej kilkaset złotych rocznie.

Gaz łupkowy już w tym roku na Pomorzu
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)
bFdZaFTp

Gaz łupkowy już w tym roku ogrzeje domy na Pomorzu. Na niekonwencjonalnym paliwie, mieszkańcy zaoszczędzą co najmniej kilkaset złotych rocznie.

Już pod koniec tego roku 3,5 tys. mieszkańców pomorskich gmin w okolicach Pucka i Władysławowa będzie korzystać z gazu łupkowego. Ich rachunki za ogrzewanie spadną - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Gazeta wyjaśnia, że choć produkcja gazu łupkowego na przemysłową skalę w Polsce ma ruszyć dopiero w 2014 roku, pierwsze ilości niekonwencjonalnego surowca trafią do odbiorców za kilka miesięcy. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w drugiej połowie tego roku zamierza bowiem rozpocząć testy produkcyjne na odwiercie w Lubocinie na Pomorzu.

Jak ustalił_ _a gazeta, do koncernu zgłosiła się niemiecka firma G.EN., która chce odkupić gaz wydobyty przy okazji testów. G.EN., spółka zależna koncernu VNG, która jest właścicielem sieci gazociągow w kilku pomorskich gminach, będzie dostarczać to paliwo do odbiorców m.in. w Parszczycach, Połchówku, Jeldzinie czy Białogórze. W sumie surowiec może trafić do 3,5 tysiąca klientów G.EN.

bFdZaFTr

Choć negocjacje między społkami trwają, to - jak tłumaczy gazecie przedstawiciel PGNiG znający szczegóły rozmów- współpraca obu firm jest przesądzona.

Czytaj więcej o gazie łupkowym
Tyle gazu łupkowego ma na koncesjach PGNiG 900 mld metrów sześciennych to optymistyczne szacunki na podstawie danych amerykańskiego Advanced Research Institute.
Gaz łupkowy już na rynku. Dobre wiadomości Paliwo będzie pochodzić z odwiertów PGNiG w Wejherowie na Pomorzu.
PGNiG zaczęło już wydobywać gaz łupkowy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło techniczne wydobycie gazu z łupków na koncesji Wejherowo.
bFdZaFTS
KOMENTARZE
(0)