Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz łupkowy. "Na dyrektywy łupkowe jest za wcześnie"

0
Podziel się:

Unia potrzebuje teraz niższych cen energii, a to może zagwarantować między innymi wydobycie łupków.

Gaz łupkowy. "Na dyrektywy łupkowe jest za wcześnie"
(Piotr Kowalczyk/Agencja SE/East News)

Przywódcy Unii Europejskiej nie chcą specjalnej dyrektywy o gazie łupkowym. Taka deklaracja ma paść dziś podczas szczytu w Brukseli. Mówił o tym dwa dni temu minister do spraw europejskich Piotr Serafin.

Projekty specjalnych regulacji do końca roku chcą przedstawić unijni komisarze - odpowiedzialni za środowisko Janez Potocnik i za energię Guenter Oettinger .

Minister Piotr Serafin twierdzi jednak, że na _ dyrektywy łupkowe _ jest zdecydowanie za wcześnie. - _ Rada Europejska nie będzie wzywać Komisji do przedłożenia inicjatyw legislacyjnych. Przywódcy państw członkowskich chcą za to przygotowania analiz skutków wykorzystania gazu łupkowego _ - powiedział Serfin. Minister tłumaczy, że Unia potrzebuje teraz niższych cen energii, a to może zagwarantować między innymi wydobycie _ łupków _.
Komisja Euro­pej­ska za­koń­czy­ła już pu­blicz­ne kon­sul­ta­cje w spra­wie ga­zu łup­ko­we­go.

Przeciwnikami niekonwencjonalnych węglowodorów są Francuzi. Tam obowiązuje zakaz odwiertów. Moratoria na poszukiwania obowiązują w Czechach i Bułgarii, a W Niemczech odwierty wstrzymano do czasu zakończenia oceny ryzyka środowiskowego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/m89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zloza;ropy;galp;energia;wycofuje;sie;z;namibii;i;inwestuje;w;angoli,103,0,1310823.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tam jest za mało ropy. Wycofają się? Prezes Galp Energia zapowiedział, że kierowana przez niego firma weźmie w tym roku udział w przetargach na wydobycie ropy naftowej w byłej portugalskiej kolonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/m96383.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/szczyt;ue;w;brukseli;oszustwa;podatkowe;glownym;tematem,48,0,1310768.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Unia traci na tych oszustwach bilion euro" Co roku Unia traci na tym bilion euro - to niemal tyle, co wartość PKB Hiszpanii, albo cały, siedmioletni budżet Wspólnoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/m253641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unia;europejska;nie;podjela;decyzji;ws;gazu;lupkowego,255,0,1310463.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Co dalej z łupkami? UE nie podjęła decyzji Gaz łupkowy wywołuje w Unii kontrowersje i ożywione dyskusje. Są kraje, jak Polska, które wiążą z nim nadzieje i takie, jak Francja, które zakazały wydobywania ze względu na używane do tego chemikalia.
KOMENTARZE
(0)