Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz łupkowy popłynie gdy pęknie monopol

0
Podziel się:

Amerykanie chcą być pewni, że narodowy potentat na rynku gazu PGNiG straci uprzywilejowaną pozycję.

Gaz łupkowy popłynie gdy pęknie monopol
(Materiały prasowe)

Deregulacja w sektorze energetycznym była jednym z tematów rozmów Baracka Obamy z Donaldem Tuskiem. Ta sprawa ma być również kluczowym tematem podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego, który ma się odbyć jesienią.

Amerykanie chcą być pewni, że narodowy potentat na rynku gazu PGNiG straci uprzywilejowaną pozycję, zanim jeszcze zainwestują w eksploatację gazu łupkowego w Polsce - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Tym samym USA i Polska idą ręka w rękę z Komisją Europejską, która żąda od nas deregulacji rynku. Jednak wprowadzenie na niego konkurencji to zagrożenie dla PGNiG.

_ - Po deregulacji PGNiG zostanie z ogromną ilością drogiego gazu z Rosji, którego nie będzie komu sprzedać _ - przyznaje ekspert rynku energetycznego Janusz Kowalski. A cena wynegocjowana z Gazpromem w wieloletnim kontrakcie jest najwyższa w Europie. Taniej kupują między innymi Niemcy, Czesi czy Węgrzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t135907.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lobbysci;strasza;gazem;lupkowym,191,0,812223.html) Lobbyści straszą gazem łupkowym Wiceminister skarbu zapewnia, że ewentualna eksploatacja tych złóż nie stworzy zagrożenia dla środowiska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;wydobycie;gazu;lupkowego;oplaca;sie,36,0,839972.html) Pawlak: Wydobycie gazu łupkowego opłaca się Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że jeśli potwierdzą się szacunki zasobów gazu łupkowego w Polsce, staniemy się jeszcze bardziej bezpiecznym krajem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;liczy;na;setki;milionow;dolarow;z;usa,76,0,836940.html) PGNiG liczy na setki milionów dolarów z USA Wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Marek Karabuła ma nadzieję, że firmy amerykańskie zainwestują w Polsce setki milionów dolarów w poszukiwania i eksploatację gazu łupkowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)