Notowania

gaz łupkowy
06.04.2014 18:09

Gaz łupkowy w Europie. Protesty w Rumunii

Blizny po szczelinowaniu hydraulicznym nie goją się nigdy - napisali manifestanci na swych transparentach, protestując przeciw metodzie eksploatacji złóż zwanej frackingiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Skraba/Reporter)

Tysiące Rumunów wyszły w dziś na ulice, by zaprotestować przeciw eksploatacji złóż gazu łupkowego oraz firmie Chevron, która przygotowuje się do zainstalowania pierwszej sondy eksploatacyjnej w Rumunii.

_ Blizny po szczelinowaniu hydraulicznym nie goją się nigdy _ - napisali manifestanci na swych transparentach, protestując przeciw metodzie eksploatacji złóż zwanej frackingiem.

Szczelinowanie jest stosowane w USA, ale zabronione we Francji ze względu na szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

_ Chevron, nie możesz tu przyjść nieproszony i siać po drodze śmierć _, _ Sadźcie drzewa, a nie sondy _ - skandowali demonstranci w Bukareszcie.

Blisko 2 tys. osób manifestowało też w Aradzie na północnym zachodzie kraju, 500 w Vaslui i 200 w Barladzie na północnym wschodzie. Demonstrowano w blisko 60 miastach - poinformowały rumuńskie media.

Premier Victor Ponta, który początkowo przeciwstawiał się eksploatacji gazu łupkowego w Rumunii, stał się gorącym zwolennikiem tego surowca - pisze AFP.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gaz łupkowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz