Notowania

gaz łupkowy w polsce
15.05.2012 07:47

Gaz łupkowy w Polsce. Wydobycie już za 3 lata?

Donald Tusk powiedział, że kanadyjscy inwestorzy potwierdzili chęć poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przebywający z wizytą w Ottawie premier Donald Tusk uczestniczył w spotkaniu _ okrągłego stołu _ z przedstawicielami kół biznesowych. Nalegali oni na zapewnienie stabilnych warunków podatkowych dla inwestorów w Polsce.

[Na zdjęciu Donald Tusk na spotkaniu z kanadyjską Polonią]

_ - Było wyraźne, że nasi partnerzy aktualni i potencjalni z Kanady czekali przede wszystkim na potwierdzenie politycznej woli rządu polskiego, aby wspierać prace nad wydobywaniem gazu łupkowego. Oczekiwali też, że rząd polski zapewni stabilne warunki prawne i podatkowe _ - powiedział premier na konferencji prasowej.

_ - Mówiąc krótko, oni sugerowali, że nie zainwestują pieniędzy w Polsce tylko po to, żeby się za chwilę dowiedzieć, że będziemy ich łupić bez umiaru. Jest bardzo ważne, żeby znaleźć idealny środek, tzn. żeby inwestorom opłacało się wiercić i wydobywać gaz, a nam żeby się opłacało ich wpuszczać do Polski, tzn. żeby jednak dzielili się zyskiem _ - dodał.

Tusk powiedział, że kanadyjscy inwestorzy potwierdzili chęć poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego w Polsce._ - Usłyszeliśmy dziś od liderów kanadyjskiego projektu gazowego słowa zapewnienia, że są zainteresowani kontynuowaniem tych prac _ - oświadczył.

_ - Nasi kanadyjscy rozmówcy uważają, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, za trzy lata przemysłowy poziom wydobywania gazu łupkowego w Polsce będzie możliwy. Będziemy pracować, żeby takie tempo uzyskać _ - zapewnił.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak witają Tuska. Czerwony dywan, salwy... Premier Donald Tusk podpisał w Ottawie umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Kanadą.
Tusk cieszy się z sukcesu. Nie za szybko? Premier spotkał się dziś z królem Arabii Saudyjskiej. Zobacz, co udało mu się ugrać dla Polski.
Tusk: To my będziemy dyktować gazowe warunki Eksploatacja komercyjna gazu łupkowego rozpocznie się prawdopodobnie w 2014 r. - twierdzi premier.
Tagi: gaz łupkowy w polsce, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz