Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz łupkowy w polsce
13.07.2012 15:05

Gaz łupkowy wciąż atrakcyjny. Nowy raport

Polska jest liderem poszukiwania gazu łupkowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Skraba/Reporter)

*Polska jest liderem poszukiwania gazu łupkowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Na atrakcyjność naszego kraju wpływa nie tylko potencjalnie największa ilość surowca, ale także stan zaawansowania prac nad prawem związanym z wprowadzeniem specyficznych dla tej branży rozwiązań - wynika z raportu firmy doradczej KPMG. *

Partner w KPMG Marcin Rudnicki przypomina, że do czerwca tego roku wydano 111 koncesji na poszukiwanie gazu niekonwencjonalego. Podkreśla, że wykonano już pierwsze odwierty, a do 2017 roku planowane jest wykonanie kolejnych 233, ale może być więcej.

Marcin Rudnicki podkreśla, że na razie dysponujemy tylko szacunkami dotyczącymi złóż gazu łupkowego w Polsce. _ - I choć zostały obniżone to nadal są bardzo obiecujące, co może dobrze wróżyć na przyszłość _- podkreśla Marcin Rudnicki.

Z raportu KPMG wynika poza tym, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a w szczególności Polska, Rumunia i Ukraina, mogą się stać ważnymi rynkami produkcji gazu łupkowego w najbliższym dziesięcioleciu.

Tagi: gaz łupkowy w polsce, gaz łupkowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz