Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz z Rosji. Ukraina będzie dostawać gaz po przedpłatach

0
Podziel się:

- Ile zapłacą, tyle dostaną - oświadczył prezydent Rosji.

Gaz z Rosji. Ukraina będzie dostawać gaz po przedpłatach
(PAP/EPA)
bEUOBOGd

Władimir Putin poinformował europejskich odbiorców rosyjskiego gazu o długach Ukrainy. Prezydent Rosji w specjalnym liście określił sytuację jako _ krytyczną _. Wczoraj gospodarz Kremla rozmawiał na ten temat z ministrami gabinetu Dmitrija Miedwiediewa. Według Moskwy Ukraina jest winna koncernowi Gazprom 2 miliardy 238 milionów dolarów. Kijów nie płaci za dostawy gazu od wielu miesięcy.

Zgodnie z wczorajszym poleceniem Władimira Putina, wkrótce dostawy gazu dla Ukrainy będą odbywały się na zasadzie przedpłat. - _ Ile zapłacą, tyle dostaną _ - oświadczył prezydent Rosji. Uznał jednak, że zanim Gazprom przejdzie na taki system rozliczeń powinny zostać przeprowadzone rosyjsko - ukraińskie konsultacje.

Na początku kwietnia premier Dmitrij Miedwiediew polecił prezesowi Gazpromu Aleksiejowi Millerowi, aby ustalił dla Ukrainy cenę gazu, która nie uwzględnia żadnych zniżek i preferencji. Tak więc z 268,5 dolara cena błękitnego paliwa dla odbiorców na Ukrainie wzrosła do 485 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

bEUOBOGf

Kryzys gazowy między Moskwą a Kijowem jest niebezpieczny dla odbiorców w krajach Unii Europejskie, bowiem część surowca płynie tranzytem przez ukraińskie terytorium. Stąd dzisiejszy list Władimira Putina do przedstawicieli krajów, które kupują rosyjski gaz.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUOBOGG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)