Notowania

gaz z rosji
01.10.2012 14:49

Gaz z Ukrainy będzie alternatywą wobec Rosji?

Inwestorzy planują dalszą rozbudowę obiektu, docelowo pracować tam będzie około 300 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(farvatar/iStockphoto)

W Kerczu, mieście należącym do autonomicznej republiki Krym na Ukrainie został otwarty terminal gazowy o mocy przepustowej 1 mln ton paliwa rocznie - podał serwis informacyjny RBK-Ukraina.

Terminal będzie oferował usługi przepompowania gazu skroplonego z cystern kolejowych do dalszego transportu drogą morską do krajów europejskich oraz do Turcji.

Za całą inwestycję odpowiada grupa przedsiębiorstw z Kazachstanu, wchodzących w skład Dala Group. Według wcześniejszych doniesień rosyjskich mediów otwarcie tego terminalu miało nastąpić na początku 2013 roku.

Na terenie obiektu znajduje się platforma służąca do przepompowania gazu do tankowców o ładowności do 5 tys. ton, magazyn gazu LPG o pojemności 8 tys.metrów sześć. oraz laboratoria i inne obiekty tworzące infrastrukturę terminalu.

W terminalu w Kerczu powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Inwestorzy planują dalszą rozbudowę obiektu, docelowo pracować tam będzie około 300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Poważny konflikt gazowy jeszcze przed zimą Ukraina i Rosja szybko zbliżają się do nowego konfliktu gazowego, który tym razem może się zacząć nie zimą, jak zdarzało się to w przeszłości, lecz już na początku sezonu grzewczego.
Wojna serowa to tylko pretekst. Chodzi o... Ukraina liczy, że spór o jakość produkowanych przez nią serów, który prowadzi z Rosją, pomoże rozwiązać Światowa Organizacja Handlu.
To pierwszy zakładnik nowej polityki Putina Moskwa wykorzystuje Gazprom do załatwiania swoich politycznych interesów. Tak szantażują Mołdawię.
Tagi: gaz z rosji, gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz