Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.08.2005 02:29

"Gazeta Wyborcza" - Kontrowersyjna kampania rektora Jarosza

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gazeta Wyborcza" pisze o kontrowersyjnej kampanii wyborczej rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu - Antoniego Jarosza. Według dziennika, wykorzystuje on w niej, między innymi, osobę Jana Pawła Drugiego oraz swoich studentów.

Antoni Jarosz ubiega się o fotel senatora. Zgłosił już swoją kandydaturę do okręgowej komisji wyborczej w Krośnie. Kampania wyborcza zaczęła się od postawienia przed rektoratem uczelni pomnika Jana Pawła Drugiego. W sierpniowej wydawanej przez uczelnię "Niezależnej Gazecie Studenckiej" nieznany autor donosi, że to właśnie Jan Paweł Drugi podnosił na duchu Jego Magnificencję rektora Antoniego Jarosza. Na dowód tego przytacza rzekome słowa Ojca Świętego skierowane do profesora. "Rektor usłyszał od Jana Pawła Drugiego przestrogę, iż za oddanie Bogu i Ojczyźnie doświadczy wielu cierpień i prześladowań". Słowa te papież - Polak miał jakoby wypowiedzieć podczas audiencji na placu świętego Piotra w Watykanie w 2000 roku.

Według dziennika, rektor Antoni Jarosz postanowił wykorzystać w swej kampanii wyborczej, również własnych studentów, kórych na uczelni kształci się 12 tysięcy. W tym celu rektor przesunął czerwcową sesję egzaminacyjną na wrzesień. Zacznie się 15 września i zbiegnie się z wyborami do parlamentu.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że Antoni Jarosz jest znany ze swych kontrowersyjnych zachowań. Jest też oskarżony przez prokuratora o grożenie dziennikarce "Życia Podkarpackiego" za to, że pisała niepochlebne teksty o uczelni. Ponadto będzie się musiał wytłumaczyć z pobrania 230 tysięcy złotych dodatkowego wynagrodzenia. Przyznał mu je Senat uczelni niezgodnie z prawem - pisze "Gazeta Wyborcza".

IAR/Gazeta Wyborcza/mb/chod.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz