Notowania

budowa gazoportu
13.06.2012 16:09

Gazoport się nie opóźni? Jest stanowisko inwestora

Gaz-System ocenia, że upadłość PBG nie będzie skutkować opóźnieniem w realizacji budowy terminalu LNG w Świnoujściu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GAZ-SYSTEM S.A.)

_ - Gaz-System ocenia, że upadłość PBG nie będzie skutkować opóźnieniem w realizacji budowy terminalu LNG w Świnoujściu _ - poinformował Wojciech Kowalski, członek zarządu Gaz-Systemu.

_ - Zapytaliśmy konsorcjum, które buduje terminal, czy upadłość PBG będzie mieć wpływ na realizację inwestycji. Otrzymaliśmy zapewnienie, że nie będzie mieć wpływu i że mają firmy podwykonawcze, które będą mogły podjąć się prac _ - powiedział Kowalski podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. energetyki.

_ - Nie mamy informacji, że ta upadłość może skutkować opóźnieniami inwestycji _ - dodał.

Terminal LNG w Świnoujściu buduje konsorcjum, w którego skład poza PBG wchodzą ponadto zagraniczne firmy - Saipem i Techint.

W środę Joanna Ciesielska-Borowiec, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu, poinformowała PAP, że Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu. W poniedziałek, 11 czerwca, sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości układowej spółki zależnej PBG, Hydrobudowy.

Gaz-System jest właścicielem spółki Polskie LNG, która została powołana do budowy i eksploatacji terminalu LNG. Z wcześniejszych informacji wynika, że terminal ma być uruchomiony w 2014 roku. Będzie mógł odbierać do 5 mld m sześc. gazu rocznie, z możliwością zwiększenia zdolności regazyfikacyjnej do 7,5 mld m sześc.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: budowa gazoportu, gazoport. lng, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz