Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazprom ma listę partnerów do Bałtyckiego LNG

0
Podziel się:

Rosyjski monopolista chce wybudować w obwodzie leningradzkim wytwórnię gazu, który chce sprzedawać w Europie, a także na rynkach Ameryki Południowej.

Gazprom ma listę partnerów do Bałtyckiego LNG
(gazprom.com)
bEEiBLMB

Rosyjski monopolista gazowy poinformował, że przygotował listę potencjalnych partnerów, którzy mogą wziąć udział w realizacji projektu Bałtycki LNG w obwodzie leningradzkim - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Wiceprzewodniczący zarządu Gazpromu Aleksander Miedwiediew powiedział, że zostały opracowane warunki wejścia do tego projektu. _ W najbliższym czasie rozpoczniemy rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy znaleźli się na naszej liście _ - zaznaczył.

Wcześniej szef Gazpromu Aleksiej Miller mówił, że holding uwzględnia odstąpienie partnerom 49 proc. udziałów w tym projekcie. Może to być zarówno partner indywidualny, jak i duży inwestor. Planuje się, że pierwsza linia bałtyckiego zakładu LNG zostanie uruchomiona pod koniec 2018 roku.

bEEiBLMD

Aleksander Miedwiediew podkreślił też, że Gazprom mógłby samodzielnie realizować tę inwestycję, ale w nowoczesnym przemyśle paliwowym został przyjęty model podziału ryzyka i Gazprom zamierza wykorzystać to doświadczenie.

Wiceszef Gazpromu nie podał, jakie spółki znalazły się na liście potencjalnych partnerów. Dodał jednak, że _ jeśli uda się porozumieć się z nimi w sprawie warunków, to jesteśmy otwarci do międzynarodowej współpracy _. Projekt Bałtycki LNG jest skierowany na rynki europejskie, a także na rynki Ameryki Południowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Odważna deklaracja rosyjskiego giganta Gazprom planuje, że do 2020 roku udział spółki na krajowym rynku gazu będzie wynosił 75 procent - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.
Jamał II korzystny. Ale tylko dla Rosji Zdaniem rosyjskich analityków, Polska chce zarobić na tranzycie. Czy to się uda?
bEEiBLNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)