Notowania

budowa south stream
28.12.2011 13:35

Gazprom ma zgodę Turcji na budowę South Stream

Decyzję przekazał premierowi Rosji Władimirowi Putinowi przebywający z wizytą w Moskwie turecki minister energetyki Taner Yildiz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(south-stream.info)

Pisemną deklarację w tej sprawie przekazał premierowi Rosji Władimirowi Putinowi przebywający z wizytą w Moskwie turecki minister energetyki Taner Yildiz.

Oczekuje się, że South Stream, który ma zostać uruchomiony w 2015 roku, będzie corocznie transportował do 63 miliardów metrów sześciennych rosyjskiego gazu ziemnego do południowej i wschodniej Europy.

Brak tureckiej zgody był ostatnią przeszkodą dla rozpoczęcia tej inwestycji. South Stream stanowi konkurencję dla popieranego przez Unię Europejską projektu gazociągu Nabucco, który miałby transportować gaz z regionu kaspijskiego przez terytorium Turcji do Austrii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t90380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;rozwaza;wybudowanie;trzeciej;nitki;nord;stream,207,0,876751.html) Turcy naciskają Rosjan. Chodzi o Nord Stream Rosja może podjąć decyzję o czasowym zamrożeniu projektu Gazociągu Południowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t135906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zmniejszy;tranzyt;gazu;przez;ukraine,98,0,838754.html) Rosja zmniejszy tranzyt gazu przez Ukrainę 20 procent surowca będzie przekierowane do nowego gazociągu Nord Stream, co pozbawi Kijów dochodu w wysokości 700 mln dolarów.
Tagi: budowa south stream, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz