Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazprom
03.02.2012 02:35

Gazprom przykręcił kurek? Zaprzeczają

Gazprom o 7 procent zmniejszył dostawy gazu do Polski - twierdzi PGNIG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(farvatar/iStockphoto)

Gazprom o 7 procent zmniejszył dostawy gazu do Polski - informuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Gazprom odpiera zarzuty.

PGNIG twierdzi, że w tej sytuacji korzysta z błękitnego paliwa zgromadzonego w podziemnych i domaga się wyjaśnień od rosyjskiego koncernu. - Oficjalnie nie mieliśmy żadnych wyprzedzających informacji, natomiast dostawy zostały zmniejszone o 7 procent - powiedziała Joanna Zakrzewska z biura prasowego PGNiG.

Tymczasem _ Gazprom - eksport _ odrzuca oskarżenia i podejrzewa, że gaz pobierany jest nielegalnie z gazociągu tranzytowego na Ukrainie. Ukraiński NAftohaz odpiera zarzuty.

Zdaniem ekspertów może chodzić jeszcze o coś innego. Spadek przesyłu może mieć związek z kłopotami z utrzymaniem sieci przy bardzo niskich temperaturach.

POSŁUCHAJ RELACJI INFORMACYJNEJ AGENCJI RADIOWEJ:

(Dźwięk: IAR)

Czytaj w Money.pl
Gazprom obniża ceny gazu. Ale nie dla Polski Rosyjski koncern ogłosił nowe stawki dla niektórych firm w Europie. Nie ma wśród nich PGNiG.
Jest decyzja w sprawie rezerw gazu Gaz-System skierował do ministra gospodarki wniosek o możliwość korzystania z zapasów obowiązkowych zgromadzonych w podziemnych magazynach gazu.
Dostają o 30 proc. mniej gazu od Gazpromu Słowacka spółka gazowa SPP, główny dystrybutor gazu na Słowacji, poinformowała w czwartek, iż zarejestrowała 30-proc. spadek dostaw gazu z Rosji. Jednocześnie uspokaja swoich klientów, że jest w stanie zabezpieczyć ciągłość dostaw.
Tagi: gazprom, gaz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz