Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazprom
28.05.2013 15:16

Gazprom utrzyma pozycję monopolisty na rynku krajowym

Gazprom planuje, że do 2020 roku udział spółki na krajowym rynku gazu będzie wynosił 75 procent - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ruben van eijk/CC/Flickr)

*Gazprom planuje, że do 2020 roku udział spółki na krajowym rynku gazu będzie wynosił 75 procent - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime. *

Rosyjski koncern gazowy liczy, że do 2020 roku będzie miał 75-procentowy udział na krajowym rynku gazu. Jak powiedział dyrektor generalny spółki Gazprom Mieżregiongaz Kiriłł Selezniow, Rosjanie nie wykluczają też wzrostu.

W 2012 roku udział Gazpromu na rosyjskim rynku gazowym spadł do 73 proc. z 76 proc., jakie miał w 2011 roku. Kiriłł Selezniow zaznaczył, że wzrost rynku będzie zależał od ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju.

Menedżer Gazpromu dodał też, że udział spółki na wewnętrznym rynku gazowym będzie rósł dzięki pozyskaniu nowych odbiorców i podłączeniu nowych regionów do gazowej infrastruktury Gazpromu. Chodzi o regiony Dalekiego Wschodu i Syberii.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazety krytykują Gazprom. Przez Polskę Falstart Gazpromu - tak Wiedomosti tytułują materiał poświęcony budowie na terytorium Polski magistrali gazowej.
Jamał II korzystny. Ale tylko dla Rosji Zdaniem rosyjskich analityków, Polska chce zarobić na tranzycie. Czy to się uda?
Ukraina nie chce zapłacić miliardowej kary Ukraina nie zapłaci 7 miliardów dolarów kary za nieodebrany od Rosji gaz, a w ramach dywersyfikacji źródeł dostaw Kijów zamierza kupować ten surowiec z Unii Europejskiej przez Węgry i Słowację.
Tagi: gazprom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz