Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
09.12.2010 08:00

Gazprom zbuduje u nas elektrownie gazowe

PGNiG otrzyma koncesję na poszukiwanie gazu w Rosji. Takie są podobno ustalenia szefów firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(centrum prasowe Gaz-System SA)

PGNiG chce robić wspólne interesy z rosyjskim Gazpromem. Takie ustalenia miały zapaść na spotkaniu szefów koncernów w trakcie wizyty Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie.

Wynika z nich, że Gazprom będzie budował w Polsce elektrownie gazowe, a w zamian PGNiG otrzyma koncesję na poszukiwanie gazu w Rosji - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Prezes PGNiG Michał Szubski przekonuje, że gazowe elektrownie to perspektywiczny interes. Zastrzega jednak, że w tej sprawie dopiero uruchamiane są grupy robocze.

Moskwa za dopuszczenie do polskiej energetyki deklaruje otwarcie rynku gazowego dla polskich firm. PGNiG liczy, że uzyska koncesje poszukiwawcze na atrakcyjnych obszarach. Do tej pory do Rosji wchodziły głównie wielki koncerny z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Eksperci ostrzegają przed przeinwestowaniem przez PGNiG. Na wydobycie w Norwegii spółka wydała blisko 800 milionów dolarów, a gazu szuka też w Pakistanie czy północnej Afryce.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t99315.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezesi;gazpromu;i;pgnig;rozmawiali;w;warszawie,123,0,729979.html) Prezesi Gazpromu i PGNiG rozmawiali w Warszawie Według szefa Gazpromu, rosyjsko-polska współpraca energetyczna ma _ dobry potencjał dla dalszego rozwoju _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t124456.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przelom;w;polityce;rosji;prezydent;zmienia;spojrzenie,158,0,731038.html) Przełom w polityce Rosji? "Prezydent zmienia spojrzenie" _ Otworzył się nowy rozdział stosunków z Polską i z Brukselą _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t122894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/z;rosjanami;mamy;wiele;wspolnego,96,0,729440.html) "Z Rosjanami mamy wiele wspólnego" Prezydent Polski mówi Izwiestii, że z historią można żyć szanując prawdę.
Tagi: pgnig, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz