Notowania

gaz
09.01.2009 07:36

Gazu w Polsce wystarczy na 1,5 miesiąca

Tyle błękitnego paliwa jest zgromadzone w magazynach na Podkarpaciu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Zapasy gazu, zgromadzone w podziemnych magazynach na Podkarpaciu, wystarczą na co najmniej sześć tygodni. *

_ Nasz Dziennik _ informuje, ze kopalnie sanockiego oddziału PGNiG dostarczają codziennie do sieci krajowej około 14 milionów metrów sześciennych gazu.

Zakład zajmuje się głównie eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, podziemnym magazynowaniem gazu i zatłaczaniem odpadów płynnych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Topolanek dogadał się z Putinem. Gaz w końcu ma popłynąć ]( http://news.money.pl/artykul/topolanek;dogadal;sie;z;putinem;gaz;w;koncu;ma;poplynac,6,0,413702.html )
* [ 10. stopień zasilania nam nie grozi ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/10;stopien;zasilania;nam;nie;grozi,152,0,413592.html )
* [ Chlebowski: Mamy gaz. Sytuacja jest komfortowa ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;mamy;gaz;sytuacja;jest;komfortowa,246,0,413430.html )

Gazeta przypomina, że największy w Polsce podziemny magazyn gazu, który może pomieścić nawet 400 milionów metrów sześciennych _ błękitnego paliwa _, znajduje się w Husowie.

Ponadto trwa rozbudowa podziemnych magazynów w Strachocinie. To pozwoli na zwielokrotnienie ilości gospodarczych i strategicznych rezerw gazu - dodaje _ Nasz Dziennik _.

W sumie w czterech podkarpackich podziemnych magazynach, które mogą pomieścić ponad 700 mln m sześc., zgromadzono zapas przeszło 600 mln m sześc.

Gazeta informuje, ze sanockie zakłady wraz z oddziałem PGNiG w Zielonej Górze dostarczają do krajowego systemu gazowniczego ponad 40 procent gazu.

Tagi: gaz, pgnig, gazociąg, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz