Notowania

kolej w polsce
01.07.2014 11:45

Gdańsk: Niewybuch z czasów II wojny światowej sparaliżował ruch w mieście

Ruch aut na Błędniku został wstrzymany. Na miejscu i w okolicach są policjanci, którzy kierują auta na wyznaczone objazdy - poinformowała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Pod gdańskim Błędnikiem znaleziono bombę lotniczą pochodzącą prawdopodobnie z czasu II wojny światowej. Ruch samochodowy w mieście został w znacznym stopniu utrudniony. Nie jeżdżą także pociągi, zarówno dalekobieżne, jak i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Jak poinformowała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji, na niewybuch natrafiono w trakcie prac remontowych prowadzonych w okolicy torów kolejowych biegnących pod Błędnikiem. Przez ten wiadukt biegnie najważniejsza trasa przelotowa łącząca Gdańsk z Sopotem i Gdynią. - _ Ruch aut na Błędniku został wstrzymany. Na miejscu i w okolicach są policjanci, którzy kierują auta na wyznaczone objazdy _ - poinformowała Rekowska.

Dodała, że wstrzymano także ruch na torach biegnących pod Błędnikiem. Po tych torowiskach przemieszczają się zwykle wszystkie pociągi kursujące między Gdańskiem a Sopotem i Gdynią. _ - Nie jeżdżą zarówno pociągi dalekobieżne, jak i pociągi SKM _ - powiedziała Rekowska.

Wyjaśniła, że do Gdańska jadą już saperzy z Elbląga, którzy mają zająć się niewybuchem. _ - Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo potrwa jego usuwanie _ - powiedziała Rekowska.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kolej w polsce, Gdańsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz