Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gddkia
19.04.2012 11:53

GDDKiA będzie monitować w sprawie autostrady A4

300 robotników budujących odcinek od węzła Krzyż do węzła Dębica zeszło z placu budowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Baxternator/iStockphoto)

Będzie interwencja w sprawie zatorów płatniczych na budowie autostrady A4. Wczoraj Informacyjna Agencja Radiowa pierwsza przekazała informację o problemach finansowych podwykonawców i generalnego wykonawcy. 300 robotników budujących odcinek od węzła Krzyż do węzła Dębica zeszło z placu budowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała wysłanie monitów w sprawie płatności. Rzeczniczka dyrekcji, Urszula Nelken przyznaje, że o kłopotach Hydrobudowy na budowie A4 wie od kilku dni. - _ Od momentu kiedy Hydrobudowa stała się liderem sytuacja ulega poprawie. Natomiast rzeczywiście od kilku dni obserwujemy kłopoty na tej budowie. W ciągu ostatnich kilku dni część robót została wstrzymana. Między innymi chodzi tutaj o względy technologiczne ale co za tym idzie, zmniejszyła się liczba pracowników na placu budowy. Oczywiście sytuację monitorujemy i będziemy monitować wykonawcę _ - zapewniła Urszula Nelken.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNICZKI GDDKIA:

W dobrej sytuacji są podwykonawcy zarejestrowani przez Generalną Dyrekcję. Jak mówi Urszula Nelken, mają duże szanse na odzyskanie pieniędzy. - _ Wykonawca robót budowlanych, który został przedstawiony zamawiającemu i zatwierdzony przez zamawiającego w momencie gdyby pojawiła się sytuacja, że podwykonawcy nie są opłacani przez generalnego wykonawcę, płacimy z tytułu właśnie tej solidarnej odpowiedzialności, omijając generalnego wykonawcę _ - poinformowała rzeczniczka GDDKiA.

Przedstawiciele Hydrobudowy, która jest generalnym wykonawcą na tym odcinku, nie chcieli powiedzieć, kiedy zaległości w wynagrodzeniach zostaną uregulowane.

Czytaj więcej w Money.pl
Wykonawca A4 porzucił plac budowy Chodzi o odcinek Brzesko - Wierzchosławice. Budowało go konsorcjum NDI i SB Granit.
GDDKiA skarży zatrzymaną budowę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaskarżyła wstrzymanie robót przy jednym z mostów powstających na odcinku A1 Świerklany-Gorzyczki.
Ledwo wybudują autostradę, zaraz się rozsypie Ekstremalne tempo budowy autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy może wpłynąć negatywnie na jakość tej drogi.
Tagi: gddkia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz