Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA chwali się sukcesami na drogach

0
Podziel się:

Na budowę dróg wydanych zostało 26 miliardów złotych, do użytku trafiło 205 kilometrów autostrad i ponad 62 kilometry dróg ekspresowych.

GDDKiA chwali się sukcesami na drogach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Z danych Generalnej Dyrekcji wynika, że w Polsce jest w tej chwili 1100 kilometrów autostrad. Dyrektor GDDKiA Lech Witecki przyznaje jednak, że kryzys ograniczył niektóre inwestycje. Chodzi między innymi o wstrzymanie 15 przetargów. Wszystko przez mniejsze pieniądze, którymi w tym roku dysponowała Generalna Dyrekcja.

Ekspert drogownictwa Wojciech Malusi zwraca uwagę, że połowa oddanych do użytku w tym roku autostrad została wybudowana za prywatne pieniądze. Jego zdaniem, sukces Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest więc dwa razy mniejszy. W opinii prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, mijający rok miał więcej minusów niż plusów.

Korzystnym zjawiskiem jest fakt, że roboty trwają. Minusem jest natomiast wpadka z chińskim konsorcjum, które miało wybudować dwa odcinki autostrady A2. W opinii Wojciecha Malusiego, największym kłopotem Generalnej Dyrekcji są terminy. Ekspert uważa, że żadnych budowanych w tej chwili odcinków nie uda się ukończyć do czasu Euro 2012. Jedynym wyściem w jego opinii jest otwieranie nieukończonych dróg.

W informacji przekazanych przez GDDKIA wynika, że do czerwca 1012 roku nie uda się zakończyć budowy niektórych odcinków autostrady A1 na Podkarpaciu. Zagrożony jest też odcinek między Kowalem a Strykowem.

Zdaniem Wojciecha Malusiego, po mistrzostwach Europy w piłce nożnej tempo budowy autostrad w Polsce drastycznie spadnie. Powodem bedzie brak pieniędzy na iwestycje.
Ekspert uważa, że wiekszość inwestycji drogowych powinna być finansowana z budżetu państwa, a rząd powinien przeznaczać na budowę dróg o wiele więcej pieniędzy.

O budowie autostrad czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/28/t139548.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/taniej-autostrada-stawki-sciete-o-polowe.html) Taniej autostradą. Stawki ścięte o połowę Mniej zapłacą kierowcy aut osobowych i motocykli. Zobacz, na których odcinkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinskie;odszkodowania;za;a2;sa;problemy,34,0,886050.html) Windykujemy ich po chińsku. Na grube miliony Chińskie banki państwowe mają czas do wieczora, by wypłacić część kar umownych za wycofanie się firmy Covec z budowy autostrady A2.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)