Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA wybrała wykonawcę przebudowy Trasy AK i mostu Grota

0
Podziel się:

Konsorcjum Astaldi i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów złożyło najkorzystniejszą ofertę na dostosowanie warszawskiej Trasy Armii Krajowej wraz z mostem Grota do parametrów drogi ekspresowej S8.

GDDKiA wybrała wykonawcę przebudowy Trasy AK i mostu Grota
(Palko72/Dreamstime.com)

Konsorcjum Astaldi i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów złożyło najkorzystniejszą ofertę na dostosowanie warszawskiej Trasy Armii Krajowej wraz z mostem Grota do parametrów drogi ekspresowej S8 - poinformowała GDDKiA. Oferta opiewa na ponad 544 mln złotych.

Przebudowa Trasy Armii Krajowej ma objąć odcinek od węzła Powązkowska do węzła Modlińska. Przebudowa mostu Grota-Roweckiego ma umożliwić przeprowadzenie pięciu pasów ruchu w każdym kierunku: dwa dla drogi ekspresowej i trzy dla ruchu lokalnego. Ponadto most ma zostać dostosowany do ruchu pieszego i rowerowego.

- _ Dokumenty z postępowania przetargowego zostaną dziś przekazane do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W przypadku braku odwołań pozostałych stron postępowania oraz pozytywnego wyniku kontroli, umowa z wykonawcą będzie mogła zostać podpisana już w kwietniu br. _ - poinformowała w poniedziałek GDDKiA. Wykonawca będzie miał 27 miesięcy na realizację zamówienia.

Oferta Astaldi i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów to najniższa oferta w przetargu na przebudowę drogi - opiewa na 58 proc. kosztorysu inwestorskiego. GDDKiA na realizację tego zadania przeznaczyła 932 948 001,30 zł brutto. Najwyższa oferta - na kwotę ponad 1,7 mld zł brutto - została złożona przez konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman. W sumie w przetargu zostało złożonych sześć ofert.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kto dokończy A1. Kiedy pojedziemy? Przetargi na dokończenie fragmentu autostrady A1 Czerniewice - Kowal ogłoszono po tym, jak na początku września zostały zerwane dotychczasowe kontrakty.
Ta droga ułatwi wyjazd z miasta. Za 120 mln zł Prezydent Kielc i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy wyjazdu z miasta na krajową trasę nr 73.
Tyle wydali na remonty i budowę dróg Ponad pół miliarda złotych - tyle kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydał na poprawę stanu tamtejszych dróg.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)