Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drogi w polsce
20.11.2013 18:00

GDDKiA zakończyła remonty za 12 mln zł

W drugim półroczu br. na terenie województwa świętokrzyskiego GDDKiA przeprowadziła remonty pięciu odcinków dróg krajowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończył remonty na pięciu odcinkach dróg krajowych. Całkowity koszt napraw wyniósł 12 mln zł - poinformowano w dzisiejszym komunikacie.

W drugim półroczu br. na terenie województwa świętokrzyskiego GDDKiA przeprowadziła remonty pięciu odcinków dróg krajowych. W listopadzie zakończyły się prace na czterech z nich: DK 74 Sulejów-Kielce od Wyszyny Fałkowskiej do Rudy Malenieckiej (pow. konecki), skrzyżowanie DK 42 Namysłów-Rudnik z DK 74 w Dębie (pow. konecki), DK 78 Zawiercie-Jędrzejów na odcinku od Zdanowic do Prząsławia (pow. jędrzejowski) oraz DK nr 9 (Radom-Barwinek) w obrębie ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim.

_ Remonty obejmowały sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Wymienione zostały dwie warstwy nawierzchni. Tym samym przestały obowiązywać zmiany organizacji ruchu wprowadzone na czas robót. Aktualnie w niektórych miejscach mogą trwać ostatnie prace porządkowe _ - poinformowała w komunikacie rzeczniczka GDDKiA Oddział w Kielcach Małgorzata Pawelec-Buras.

W październiku zakończył się remont odcinka DK 74 w Górnie (pow. kielecki) w rejonie skrzyżowania tej trasy z drogą wojewódzką nr 752 do Bodzentyna.

Na przyszły rok GDDKiA na tej samej trasie planuje odbudowę zniszczonego w czasie czerwcowych nawałnic mostu w Jachowej Woli. Wcześniej planuje oddanie do użytku tymczasowego mostu objazdowego, który przejmie ruch na czas prac.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: drogi w polsce, gddkia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz