Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poparcie dla partii
17.06.2014 14:00

Gdyby wybory były w czerwcu, PiS zmiotłoby Platformę

Czy afera taśmowa dodatkowo pogrąży ekipę Donalda Tuska?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w czerwcu, PiS uzyskałoby 36 proc. głosów, a PO - 28 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Próg wyborczy przekroczyłyby też: SLD z 10 proc. poparcia i PSL - z 5 proc.

W porównaniu z majem poparcie dla PiS wzrosło o 4 pkt proc., a dla PO - o 3 pkt procentowe. Poparcie dla SLD wzrosło o 1 pkt proc., a dla PSL - spadło o 1 pkt proc. Poza Sejmem znalazły się: Nowa Prawica - 4 proc. głosów, Twój Ruch - 2 proc., Solidarna Polska - 2 proc. poparcia oraz Polska Razem i Ruch Narodowy - po 1 proc.

11 proc. badanych nie było zdecydowanych, jaką partię poprzeć.

TNS Polska badał preferencje partyjne osób deklarujących _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zamiar uczestniczenia w wyborach. Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu zadeklarowało w sposób zdecydowany 19 proc. badanych; 34 proc. - że _ raczej _ poszłoby do urn. 19 proc. badanych raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 21 proc. - na pewno nie. 7 proc. badanych nie było w tej sprawie zdecydowanych.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 6-11 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 953 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: poparcie dla partii, sondaż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz