Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GE chce zainwestować w Polsce kilka miliardów USD

0
Podziel się

Amerykański koncern chce zainwestować w Polsce 3 mld USD w przyszłym roku i 8 mld USD do 2006 roku, napisała piątkowa „Rzeczpospolita” powołując się na nieofijclane źródła. / ISB /

bEaiFEJN

Amerykański koncern chce zainwestować w Polsce 3 mld USD w przyszłym roku i 8 mld USD do 2006 roku, napisała piątkowa „Rzeczpospolita” powołując się na nieofijclane źródła.

„Chodzi o produkcję lokomotyw i części do silników lotniczych. Firma rozważa też inne inwestycje m.in. produkcję elektrowni wiatrowych” – napisała gazeta.

Dziennik przypomina, że w zeszłym roku GE informował o planach przeniesienia części fabryk z Europy Zachodniej do Polski.

bEaiFEJP

„W zeszłym tygodniu z premierem Markiem Belką spotkał się szef GE Jeffrey Immelt. Rozmowa, według informacji ‘Rz’ dotyczyła planowanych w Polsce inwestycji koncernu” – czytamy.

Immelt chciał uzyskać zapewnienie od premiera, że polskie prawo podatkowe będzie stabilne i zgodne z unijnym.

Informacji o inwestycjach amerykańskiego koncernu nie potwierdza jednak Lesław Kuzaj, dyrektor generalny GE na Europę Środkowo-Wschodnią.

„GE stale analizuje i ocenia wszystkie możliwości inwestycyjne w skali regionu i wybiera najlepszą” – cytuje Kuzaja „Rzeczpospolita”.

bEaiFEJV

Nieoficjalnie informację o inwestycjach GE udało się potwierdzić gazecie w kręgach rządowych.

„Informację tę uzyskaliśmy też w innym źródle w koncernie. W Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych powiedziano nam, że GE prowadzi z agencją rozmowy na temat konkretnych projektów inwestycyjnych” - napisała gazeta.

Inwestycje bezpośrednie w Polsce, według danych Narodowego Banku Polskiego, wyniosły w zeszłym roku 4,2 mld USD. GE zainwestował do tej pory w Polsce 400 mln USD.

Roczne przychody amerykańskiego koncernu wyniosły 134,2 mld USD, informuje dziennik.

bEaiFEKq
gospodarka
inwestycje
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)