Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank i Get Bank się połączą. Jest zgoda KNF

0
Podziel się:

Tak polski miliarder łączy kontrolowane przez siebie instytucje. Zobacz, co to oznacza dla klientów.

Getin Noble Bank i Get Bank się połączą. Jest zgoda KNF
(Waszkiewicz/Reporter)

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie Get Banku i Getin Noble Banku. W ten sposób Leszek Czarnecki skonsoliduje kontrolowane przez siebie instytucje finansowe.

[na zdjęciu Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku]

_ - Jednocześnie Komisja nie wyraziła sprzeciwu na nabycie przez Get Bank - akcji Noble Securities i akcji Noble Funds TFI oraz nie wyraziła sprzeciwu na pośrednie nabycie przez dr Leszka Czarneckiego akcji Noble Funds TFI _ - podano w komunikacie.

W styczniu Getin Noble Bank i Get Bank złożyły do KNF wniosek o połączenie z zamiarem skonsolidowania działalności banków.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem, połączenie Getin Noble Bank i Get Bank nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Getin Noble Bank na Get Bank (połączenie przez przejęcie) z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Get Banku poprzez nową emisję akcji, które Get Bank przyzna wszystkim dotychczasowym akcjonariuszom Getin Noble Bank innym niż Get Bank. Get Bank nie będzie obejmować akcji własnych za akcje, które posiada w Getin Noble Banku.

Połączenie Get Banku z Getin Noble Bankiem nastąpić ma do końca pierwszego półrocza 2012 roku.

Z kolei niedawno Getin Bank, czyli część detaliczna Noble Banku, poinformował, że do końca 2012 roku chce rozbudować sieć oddziałów franczyzowych o 60 placówek i tym samym zwiększyć ich liczbę do 300.

Bank w marcu podał, że placówki te będą otwierane w miastach od 15 do 60 tys. mieszkańców. Getin poinformował, że placówki w jego systemie franczyzowym osiągają break event średnio nie później niż po 6 miesiącach, natomiast najlepsi partnerzy osiągają go po miesiącu działania.

Według planów przejmującym ma być Get Bank. Połączony bank zmieni nazwę na Getin Noble Bank. Get Bank posiada akcje w spółce Getin Noble Bank stanowiące 93,71 proc. jej kapitału zakładowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia dobiera się do banków. Będzie trudniej o kredyt? Prof. Dariusz Filar recenzuje pomysły na ratowanie instytucji finansowych.
Getin Noble Bank i Get Banku zdecydowały o połączeniu Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Getin Noble Banku na Get Bank w zamian za akcje, które Get Bank wyda akcjonariuszom Getin Noble Banku.
KNF zdruzgotała pomysł na nowy podatek Eksperci nadzoru bankowego ocenili, że rozważenia wymaga zasadność wprowadzenia i wysokość nowego podatku.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)