Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
becikowe
09.11.2006 19:38

Giertych: Becikowe zdało egzamin

Widać już skutki wprowadzenia becikowego - przybywa urodzeń, chwali się wicepremier i minister edukacji Roman Giertych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Politycy LPR zaprezentowali "Narodowy Program Wspierania Rodziny", którego becikowe jest ważną częścią.

"Liczby nie kłamią. Dane z końca września mówią, że w tym roku urodzi się o kilkadziesiąt tysięcy, nawet 50-60 tys. obywateli więcej niż w roku ubiegłym. _ Głównym elementem "Narodowego Programu Wspierania Rodziny" ma być zmiana ordynacji podatkowej w taki sposób, aby dochód rodziny nie był dzielony na małżonków, ale na wszystkich jej członków. _To oznacza, że stosunek urodzeń do zgonów nie będzie już ujemny. To oznacza, że becikowe działa" - poinformował Giertych.

Wicepremier obiecał, że tam, gdzie LPR będzie miała wpływ na decyzje sejmików wojewódzkich, będzie uchwalane dodatkowe becikowe w wysokości 2 tys. zł. Również w miastach i gminach, gdzie Liga będzie współrządzić, jej radni mają działać na rzecz uchwalenia dodatku dla kobiet, które urodziły dziecko.

"Mam nadzieję, że wówczas podniesiemy liczbę urodzin w ciągu roku z 420 tys., których spodziewamy się w tym roku, do pół miliona w przyszłym. To miałoby wieloraki wpływ, np. powstrzymałoby proces likwidacji szkół i odchodzenia kadry nauczycielskiej" - zaznaczył wicepremier.

Głównym elementem "Narodowego Programu Wspierania Rodziny" zaprezentowanego przez Piotra Ślusarczyka, jest zmiana ordynacji podatkowej w taki sposób, aby dochód rodziny nie był dzielony na małżonków, ale na wszystkich jej członków.

Inne założenia programu, to świadczenie dla każdej niepracującej kobiety Giertych:_ W tym roku urodzi się o kilkadziesiąt tysięcy, nawet 50-60 tys. obywateli więcej niż w roku ubiegłym. _wychowującej dzieci w wysokości 250 zł. miesięcznie, wydłużenie urlopów macierzyńskich, poprawa warunków rodzenia, stworzenie przedszkoli osiedlowych i zakładowych oraz podwyższenie kar za molestowanie seksualne.

Pomysłodawca "Narodowego Programu Wspierania Rodzin", poseł Ligi Andrzej Mańka pytany o koszty programu, odpowiedział, że na razie są one "trudne do wyliczenia", ponieważ poszczególne elementy programu są nadal przygotowywane.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: becikowe, giertych, rząd, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz