Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giertych walczy o prawo i sprawidliwość w prokuraturze

0
Podziel się:

Roman Giertych nie tylko uniknął zarzutów w śledztwie o narażenie Wielkopolskiego Banku Rolniczego na milionowe straty, ale i interweniował - skutecznie - w jego przebieg.

Giertych walczy o prawo i sprawidliwość w prokuraturze
(PAP/Tomasz Gzell)
bFfcQyqJ

Po interwencji Romana Giertycha prokuratorom z Kalisza odebrano śledztwo o milionowe nadużycia w Wielkopolskim Banku Rolniczym. Na podejrzanych polityków LPR sąd poczeka - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kaliska prokuratura badała wyciek kilku milionów złotych z WBR od pięciu lat. Śledczy zgromadzili ponad sto tomów akt, zarzuty przestępstw finansowych postawili m.in. Tomaszowi Połetkowi, pełnomocnikowi procesowemu Giertycha, oraz Maciejowi Twarogowi, honorowemu prezesowi Młodzieży Wszechpolskiej, zięciowi ministra Wassermanna.

| REKLAMA | [ ( http://i.wp.pl/a/i/default/nav/dol.gif ) ] Czytaj dalej(http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=8486117&rfbawp=1157180763.586&ticaid=12409#czytajdalej) |
| --- | --- |

bFfcQyqL

Roman Giertych, który zasiadał w radzie nadzorczej WBR, uniknął zarzutów. Prokuratura ustaliła, że kiedy rada przegłosowywała niekorzystne dla banku decyzje, wychodził do toalety.

Najgrubszy zarzut śledczy postawili twórcy banku - posłowi LPR Witoldowi Hatce. Chodzi o narażenie WBR na stratę 2,6 mln zł. Prawie wszystkie te pieniądze zdeponowane przez rolników udziałowców banku na zlecenie posła przelano do spółek, którymi kierowali Twaróg i Połetek.

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi zabrała śledztwo z Kalisza. Nowy prokurator do końca roku będzie zapoznawał się z aktami. Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek nie ukrywa powodu przekazania śledztwa. "Zrobiliśmy to po wniosku Romana Giertycha" - powiedział.

Wicepremier Giertych pisemnie poskarżył się prokuraturze warszawskiej, że w poprzedniej kadencji Sejmu "wysocy rangą prokuratorzy" szukali haków, żeby go skompromitować. Wniósł o przesłuchanie m.in. śledczych z Kalisza.

bFfcQyqR

"Musiała zapaść decyzja o zabraniu śledztwa. Chodzi o wykluczenie podejrzeń o stronniczość prokuratorów" - powiedział Kaczmarek. _ " _Prokuratura kaliska od lat nie radzi sobie z tym śledztwem "- dodaje Giertych.

bFfcQyrm
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)