Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giganci dogadują się w sprawie budowy polskiej atomówki

0
Podziel się:

Tauron złożył PGE deklarację chęci uczestnictwa w projekcie budowy
elektrowni jądrowej w Polsce.

Giganci dogadują się w sprawie budowy polskiej atomówki
(PAP/Andrzej Grygiel)
bEJYzKfF

Tauron złożył PGE pisemną deklarację chęci uczestnictwa w projekcie budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Porozumienie między spółkami w sprawie współfinansowania budowy elektrowni spodziewane jest w ciągu tygodni - poinformował Dariusz Lubera, prezes Tauronu.

_ - Złożyliśmy pisemną deklarację PGE, że chcielibyśmy uczestniczyć w projekcie atomowym, nie negując jednocześnie, że PGE będzie mieć wiodącą rolę _ - powiedział dziennikarzom Lubera.

Na pytanie, kiedy mogłoby dość do porozumienia między spółkami odpowiedział: _ myślę, że porozumienie, list intencyjny, to kwestia tygodni _.

bEJYzKfH

W lipcu minister skarbu Mikołaj Budzanowski poinformował, że resort chce, by KGHM, Tauron i Enea współfinansowały razem z PGE budowę elektrowni jądrowej w Polsce.

_ - Jeszcze nie doszło do wspólnego spotkania między wszystkimi spółkami _ - poinformował Lubera.

Plany rządu zakładają wybudowanie przez PGE dwóch elektrowni jądrowych o łącznej mocy ok. 6000 MW. W strategii PGE na lata 2012-2035 przewidziano, że uruchomienie pierwszego bloku energetycznego pierwszej siłowni nastąpi po 2020 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Giganty z GPW sfinansują projekt za 50 miliardów złotych? Minister skarbu Mikołaj Budzanowski wymienia takie spółki jak PGE, KGHM, Tauron, czy Enea.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m275757.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zmiany;w;ofe;poprawilyby;wskazniki;polskiej;gospodarki,91,0,1369947.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ ( http://static1.money.pl/i/h/224/m104160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa;elektrowni;atomowej;przekonuja;samorzadowcow,233,0,1070057.html) Analitycy chwalą zmiany w OFE. Poprawiłyby wskaźniki - _ Zmiany w systemie emerytalnym przyczyniłyby się w krótkim czasie do poprawy wskaźników deficytu i długu do PKB _ - twierdzi JP Morgan.
Tym chcą kupić zgodę na budowę atomówki Ministerstwo gospodarki i inwestor obiecują duże zyski. Ujawnili jakie to kwoty.
bEJYzKgi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)