Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Girzyński: To kompromitacja Grada

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o odwołanie ministra skarbu.

Girzyński: To kompromitacja Grada
bEJSeXMB

Money.pl: Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla Aleksandra Grada. Dlaczego prywatyzacja Lotosu warta jest głowy ministra skarbu?

Zbigniew Girzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości: Aleksander Grad to minister fatalnie prowadzący proces prywatyzacji, do którego już od dawna mieliśmy zastrzeżenia. Powinien już dawno zostać zdymisjonowany - kiedy skompromitował się w przypadku prywatyzacji stoczni - co zresztą premier obiecywał i z czego się nie wywiązał.

Pomysł z prywatyzacją Lotosu jest sam w sobie szkodliwy i nie powinien w ogóle się zdarzyć. Prywatyzować Lotos przez sprzedaż Rosjanom? To naprawdę, absolutnie rzecz niedopuszczalna.

bEJSeXMD

[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t95533.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;chce;glowy;kolejnego;ministra;koniec;grada,20,0,803860.html) Kaczyński chce głowy kolejnego ministra. Koniec Grada?Prezes Kaczyński tłumaczy, że PiS jest przeciw prywatyzacji Lotosu, ze względów _ związanych z bezpieczeństwem państwa _ oraz _ ze względu na kondycję narodu _. Premier Tusk mówił przecież, że w prywatyzacji dla niego najważniejszy jest właśnie interes narodowy.

Interes narodowy w prywatyzacji powinien być rzeczą kluczową i powinien nakazywać, aby tego typu przedsiębiorstwo pozostało w rękach państwa polskiego, nie było prywatyzowane. Przekazywanie tego w ręce innego państwa jest czymś, czego żaden rząd nie powinien nawet rozważać.

Czy *PiS *chodzi o to, że rząd chce sprzedać Lotos Rosjanom, czy sprzedać w ogóle? Innymi słowy, czy inne państwo niż Rosja byłoby do zaakceptowania?

**[

bEJSeXMJ

Money.pl prezentuje bilans Grada ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/money;pl;prezentuje;bilans;grada;33;miliardy;zlotych;w;trzy;lata,115,0,803955.html ) **

Nie chodzi o to, że rząd w ogóle chce sprzedać Lotos. Tylko, że Rosjanom, od których jesteśmy już i tak w sposób zasadniczy surowcowo uzależnieni. To, tak jak mówiłem, niedopuszczalne. Wszyscy powinni raczej zabiegać, abyśmy się od Rosji uniezależniali.

SLD mówi, że będzie składało wniosek o odwołanie ministra Rostowskiego, czy PiS się do tego dołączy?

Jeżeli taki wniosek, złożony przez Sojusz Lewicy Demokratycznej wpłynie, to na pewno my go poprzemy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t19906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;inwestorzy;lotosu;na;przelomie;roku,198,0,802246.html) Grad: Inwestorzy Lotosu na przełomie roku Szef resortu skarbu poinformował, że może zrezygnować z wypłaty tegorocznej dywidendy dla dobra interesów finansowych koncernu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t96546.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sondaz;starsi;przeciw;prywatyzacji;spolek,189,0,796349.html) Sondaż: Starsi przeciw prywatyzacji spółek Prawie 70 proc. Polaków uważa, że takie spółki jak PZU, KGHM, PKO BP, Orlen i Lotos powinny pozostać pod kontrolą państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t21875.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prywatyzacja;lotosu;potrwa;dluzej,190,0,790974.html) Prywatyzacja Lotosu potrwa dłużej Resort skarbu po raz kolejny przesunął termin składania ofert kupna 53,2 proc. akcji Lotosu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t21874.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sprzedaz;lotosu;-;pis;radzi;wstrzymanie,48,0,783664.html) Sprzedaż Lotosu - PiS radzi wstrzymanie Resort skarbu chce sprzedać około 53 proc. kapitału zakładowego Grupy Lotos.
bEJSeXNe
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)