Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Globalny raport konkurencyjności. Polska na 41. miejscu

0
Podziel się

Polska utrzymała 41. miejsce w Globalnym raporcie konkurencyjności 2011-2012 opracowanym przez World Economic Forum (WEF) we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Globalny raport konkurencyjności. Polska na 41. miejscu
(Endostock/Dreamstime.com)
bCZqMIwl

Polska utrzymała 41. miejsce w _ Globalnym raporcie konkurencyjności 2011-2012 _ opracowanym przez World Economic Forum (WEF) we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

_ Polska utrzymała swoją 41. pozycję w tym roku. Polska pokazuje dość dobre wyniki we wszystkich 12 składowych elementach konkurencyjności. Zauważalne silne strony Polski to duży rynek (19.) oraz wysokie standardy edukacyjne. Dobrze rozwinięty jest sektor finansowy (37.), a zaufanie do sektora bankowego z roku na roku rośnie aż do 14. miejsca w tym roku _ - napisano w komentarzu do raportu.

Zdaniem autorów raportu, dalsza poprawa konkurencyjności wymagać będzie m.in. znacznej modernizacji infrastruktury transportowej.
_ _

_ Chociaż poczyniono pewne postępy w tym obszarze, w okresie przygotowań do EURO 2012, nie jest to wystarczające, aby lepiej połączyć różne części kraju. Sektor przedsiębiorstw nadal jest bardzo zaniepokojony niektórymi aspektami ram instytucjonalnych, w tym ogólną efektywnością rządu (116.) i regulacjami rządowymi (131.) _

bCZqMIwn

_ Większe zainteresowanie działaniami _R&D polskich przedsiębiorstw, łatwiejszy dostęp do wspólnego kapitału oraz zintensyfikowana współpraca między uczelniami i sektorem prywatnym pomogłaby krajowy przestawić się na bardziej przyszłościową ścieżkę rozwoju" - dodano.

Z badania wynika, że 1. miejsce w rankingu utrzymała Szwajcaria, 2. miejsce utrzymał Singapur, a 3. miejsce w rankingu zajęła Finlandia.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bCZqMIwO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)