Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gospodarka Japonii. PKB rośnie, ale...

0
Podziel się

Japońska gospodarka przeżyła w ostatnich latach dwa silne wstrząsy. Najpierw dotknął ją globalny kryzys finansowy w 2008 roku, a później w 2011 roku trzęsienie ziemi.

Gospodarka Japonii. PKB rośnie, ale...
(Reporter Poland)
bEpOkxAl

W drugim kwartale tego roku Produkt Krajowy Brutto Japonii wzrósł o 2,6 proc. w ujęciu rocznym i o 0,6 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem - poinformował rano rząd w Tokio.

Ekonomiści spodziewali się, że zwłaszcza przy znacznym wzroście wydatków publicznych i luźnej polityce monetarnej, trzecia gospodarka świata będzie rozwijać się szybciej i prognozowali wzrost PKB Japonii w II kwartale 2013 roku o ponad 3 proc.

Premier Japonii Shinzo Abe, który objął stery władzy w grudniu ubiegłego roku, rozpoczął oparty na trzech filarach program ożywienia gospodarczego. Pierwszym z nich był ogłoszony w styczniu pakiet stymulacyjny wartości 105 mld dol., a drugim - nowa polityka banku centralnego, która zakłada wpompowywanie do gospodarki miliardów jenów tak, by w ciągu dwóch lat osiągać inflację na poziomie 2 proc. Ostatni z filarów to długoterminowa strategia wzrostu.

bEpOkxAn

Japońska gospodarka przeżyła w ostatnich latach dwa silne wstrząsy. Najpierw dotknął ją globalny kryzys finansowy w 2008 roku, a później w 2011 roku trzęsienie ziemi. W ostatnich pięciu latach Japonia wpadała w recesję trzy razy. Jej dług publiczny stale rośnie od ponad 20 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Japonii zapowiada 2,5 tys. restauracji Japoński premier wspominał, że był w Warszawie w 1985 roku wraz z ojcem, który wówczas pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych Japonii. -_ Dziś znowu jestem w Polsce, a moje serce przepełnia radość i wzruszenie _ - mówił.
Rosyjskie myśliwce wtargnęły nad Japonię Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył, że uczyni co w jego mocy, by rozwiązać spór terytorialny z Rosją o Południowe Kuryle, jak Rosja nazywa sporne wysepki.
Wydało się, kto stoi za Kirobo To, że japoński robot krąży w kosmosie, wiemy od kilku dni.
bEpOkxAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)