Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Niemiec zwalnia, ale pracy nie brakuje

0
Podziel się:

Stopa bezrobocia w Niemczech utrzymuje się na stałym poziomie.

Gospodarka Niemiec zwalnia, ale pracy nie brakuje
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Stopa bezrobocia w Niemczech w sierpniu 2012 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 proc. wobec 6,8 proc. w lipcu - poinformował Federalny Urząd Pracy.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,8 proc., jak w lipcu. Liczba osób poszukujących pracy wzrosła o 9 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych, podczas gdy poprzednio wzrosła o 9 tys., po korekcie.

To już 5. z kolei miesiąc wzrostu liczby bezrobotnych. Analitycy spodziewali się w VIII wzrostu liczby osób poszukujących pracy o 7 tys.

Liczba osób bezrobotnych wyniosła w VIII, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,90 mln, wobec 2,89 mln poprzednio.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,905 mln wobec 2,876 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 6,8 proc., wobec 6,8 proc. w lipcu.

Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w drugim kwartale tego roku o 0,5 proc. w ujęciu rocznym, bez uwzględniania czynników sezonowych, po wzroście w pierwszym kw. o 1,7 proc. - podał Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się rocznego wzrostu PKB o 0,9 proc. W ujęciu kwartalnym, po uwzględnieniu czynników sezonowych, PKB Niemiec wzrósł w drugim kwartale o 0,3 proc., po wzroście w pierwszym kwartale o 0,2 proc. - podali statystycy. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB o 0,2 proc.

Po uwzględnieniu czynników sezonowych wzrost PKB w Niemczech wyniósł 1,0 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 1,2 proc. w pierwszym kw. i wobec oczekiwań na wzrost o 1,1 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys? Nie dla naszych sąsiadów Kryzys w strefie euro jak dotąd nie szkodzi niemieckiemu budżetowi. Chwalą się sporą nadwyżką.
Europa w recesji, te dane to potwierdzają Ogłoszono indeksy koniunktury w najważniejszych działach gospodarki strefy euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)