Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gospodarka Polski. Możemy być "tygrysem Europy"

0
Podziel się

Niedługo PiS przedstawi partyjny program dla rzeczywistego rozwoju kraju.

Gospodarka Polski. Możemy być "tygrysem Europy"
(PAP/Piotr Wittman)
bEpQndph

W Polsce mamy do czynienia ze sporem dotyczącym obrony interesów przez tych, którzy zyskali na transformacji, obrony wartości i miejsca polskiej gospodarki - powiedział w Legionowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Za niedopuszczaną w demokratycznym państwie uznał wypowiedź Donalda Tuska o zespole Antoniego Macierewicza.

Lider PiS na spotkaniu z mieszkańcami Legionowa przekonywał, że w Polsce panuje ożywienie polityczne, a Polacy coraz bardziej zastanawiają się, o co chodzi w sporze toczącym się w kraju; jakie decyzje mają podejmować w najbliższych wyborach do europarlamentu, lokalnych i do parlamentu.

bEpQndpj

Zdaniem Kaczyńskiego trwa spór o interesy _ tych, którzy zdołali na różne sposoby, czasem w sposób zasłużony, czasem nie, wykorzystać transformację _ i chcą utrzymać swoją pozycję, a tymi, których sytuacja się stale pogarsza. - _ Ogromna część Polaków opłaca podtrzymywanie systemu _ - ocenił.

Według Kaczyńskiego spór polega też na tym, czy Polskę _ zmienić, zmodernizować; zmienić ją w sprawne państwo nastawione na całe społeczeństwo, a nie na wybrane grupy _.

Kolejna płaszczyzna sporu to - według szefa PiS - spór o wartości. - _ Jego istotą jest pytanie, czy nasza wspólnota narodowa ma utrzymywać wartości, wzmacniać je, czy kwestionować, wprowadzać "europejskość" _ - podkreślił.

Inny spór - według Kaczyńskiego - dotyczy tego, jaka powinna być sytuacja gospodarcza Polski w Europie. Uważa on, że obecnie w centrum są Niemcy, ze znaczną przewagą nad innymi, a Polska jest w pozycji _ drugorzędnej _, _ nie ma poważniejszych wpływów _.

bEpQndpp

- _ Te spory określają nasze wybory. Albo wybierzemy PiS i - mam nadzieję - szeroką koalicję różnego rodzaju środowisk patriotycznych, prawicowych i polityka będzie nietransakcyjna, albo też wszystko pozostanie po staremu, jak to w istocie proponuje PO i jej sojusznicy _ - powiedział Kaczyński.

- _ Tak dalej być nie może. Musimy się skonsolidować. Mamy atuty, możemy bardzo szybko iść do przodu, stać się "tygrysem Europy". Tylko to wymaga zupełnej zmiany polityki, odrzucenia tych wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych nacisków, wymaga polityki, której celem będzie naród _ - zaznaczył.

Zapowiedział, że w lutym PiS przedstawi partyjny program _ dla rzeczywistego rozwoju kraju _. - _ Chcemy zupełnie innej Polski, z której rzeczywiście będziemy mogli być dumni _ - powiedział.

Kaczyński mówił też, że aby kolejne wybory były uczciwe, potrzebna jest _ rzeczywista kontrola _, _ musi być zaangażowanych 80 tysięcy z naszej strony _.

bEpQndpq

Kaczyński był pytany o wypowiedź premiera Donalda Tuska z piątku. Tusk powiedział m.in, że nie dziwi go, iż część Polaków nie wie, czyim ustaleniom w sprawi katastrofy smoleńskiej może ufać. Jak stwierdził, wynika to z _ upiornego pod każdym względem zamieszania, jakie wytworzył PiS z Macierewiczem na czele _.

- _ W demokratycznym kraju, w którym funkcjonuje rzeczywista demokracja, gdyby premier powiedział coś takiego, to długo by premierem nie był _ - ocenił szef PiS. Dodał, że zespoły parlamentarne działają m.in. na podstawie Regulaminu Sejmu i _ mają prawo do swoich działań _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpQndpK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)