Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka rosji
16.04.2014 15:56

Gospodarka Rosji. Minister: Wzrost PKB wolniejszy przez kryzys ukraiński

- Sytuacja gospodarcza jest najtrudniejsza od roku 2009 - ocenił minister gospodarki Aleksiej Ulukajew/

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitry A. Mottl/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Minister gospodarki Rosji Aleksiej Ulukajew przyznał, że wzrost gospodarczy spadł w pierwszym kwartale do 0,8 procent z powodu trudnej sytuacji międzynarodowej i odpływu kapitału. Pierwotnie prognozy przewidywały wzrost rosyjskiego PKB na poziomie 2,5 procent.

Ulukajew powiedział w parlamencie, że stan gospodarki pogorszył się z powodu _ trudnej sytuacji międzynarodowej _, a także _ poważnego odpływu kapitału _. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku ucieczka kapitału z Rosji była większa niż w całym roku 2013.

Sytuacja gospodarcza jest najtrudniejsza od roku 2009 - ocenił minister i przyznał, że pogorszyła się w ostatnim czasie. _ - Do wewnętrznych czynników dołączyła niepewność na rynkach globalnych, odpływ kapitału, brak gotowości inwestorów do podejmowania decyzji inwestycyjnych w trudnej sytuacji międzynarodowej, do której doszło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy _ - mówił Ulukajew.

Poinformował też, że Rosja bada możliwość złożenia skargi na USA w Światowej Organizacji Handlu (WTO), z powodu sankcji amerykańskich nałożonych na cztery banki rosyjskie.

_ - Na szczycie WTO w Genewie omawialiśmy możliwość złożenia skargi na USA za sankcje, które nałożyły one na banki rosyjskie. Z naszego punktu widzenia kwalifikuje się to jako ograniczenie zasad WTO i mamy nadzieję na wykorzystanie mechanizmów WTO, by powściągnąć naszych partnerów _ - powiedział Ulukajew.

Amerykańskie sankcje dotknęły cztery banki: Rossija, filię Rossii - Sobinbank oraz SMP Bank i Inwestkapitałbank.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gospodarka rosji, pkb rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz