Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gospodarka w Polsce zwalnia

0
Podziel się:

We wrześniu produkcja przemysłowa w Polsce spadła przez czwarty miesiąc z rzędu.

Gospodarka w Polsce zwalnia
(PAP/Wojciech Szabelski)

Tempo spadku zwolniło nieznacznie z sierpniowego rekordowego szczytu, jednak ciągle było duże. Ponadto istniejące zaległości produkcyjne zostały zredukowane w najszybszym tempie od trzech i pół lat, jako że firmy stanęły w obliczu zmniejszającej się liczby zamówień. Ilość nowych zamówień otrzymanych we wrześniu spadła w najszybszym tempie od lipca 2001 roku.

Z badań wynika, ze podczas gdy całkowita liczba nowych zamówień spadła we wrześniu przez piąty miesiąc z rzędu, obecny okres spadku nowych zamówień eksportowych został wydłużony do dwunastu miesięcy. Firmy ponownie informowały, iż mocny złoty miał negatywny wpływ na międzynarodowy popyt na ich towary.

| WSKAŹNIK ROYAL BANK OF SCOTLAND: |
| --- |
| Wskaźnik Menadżerów Logistyki RBS PMI polskiego sektora przemysłowego we wrześniu 2008 r. wyniósł 44,9 pkt wobec 45,8 pkt w sierpniu i wskazuje na dalsze pogorszenie sytuacji w gospodarce - podał Royal Bank of Scotland. _ _Złożony wskaźnik opracowany w celu skrótowego przedstawienia ogólnej kondycji w sektorze przemysłowym pozostał we wrześniu znacznie poniżej neutralnej wartości 50.0, wskazując na pogorszenie sytuacji w gospodarce. Pogorszenie warunków w sektorze jest rejestrowane od maja, a najnowszy odczyt wskaźnika 44.9 wskazał na największe tempo spadku od grudnia 2002 roku - podał Royal Bank of Scotland. |

Wskutek ponownego wyraźnego spadku nowych zamówień we wrześniu, firmy ograniczyły wydatki na zakupy środków produkcji oraz zatrudnienie.

Zatrudnienie w sektorze przemysłowym zmniejsza się nieprzerwanie od maja, a tempo spadku przyspieszyło w obecnym okresie do najszybszego od sześćdziesięciu ośmiu miesięcy.

Aktywność zakupowa także osłabła przez piąty miesiąc z rzędu, prowadząc do wyraźnego spadku zapasów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)