Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin formuje nowa partię - Godzina dla Polski

0
Podziel się:

Były minister sprawiedliwości podkreśla, że jest wielu członków PO, a nawet PSL, którzy z sympatią odnoszą się do jego inicjatywy.

Gowin formuje nowa partię - Godzina dla Polski
(Piotr Charchula/Reporter)
bETtmQkB

W najbliższą sobotę, 7 grudnia w Warszawie zapowiadany jest pierwszy ogólnopolski zjazd, podczas którego mogą zapaść decyzje dotyczące przekształcenia ruchu Godzina dla Polski w partię.

Poseł Jarosław Gowin, lider ruchu podkreśla, że nie zależy mu na politycznych przepychankach, ale na zajmowaniu się konkretnymi sprawami. Były minister sprawiedliwości podkreśla, że jest wielu członków PO, a nawet PSL, którzy z sympatią odnoszą się do jego inicjatywy. Jarosław Gowin podkreślił, że w tej chwili zależy mu przede wszystkim na poszukiwaniu nowych twarzy spoza świata polityki, później będzie zainteresowany dołączeniem do projektu doświadczonych działaczy politycznych.

Wśród wymienianych, w kontekście współpracy z byłym ministrem sprawiedliwości, pada m.in. nazwisko byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, europosła Platformy Obywatelskiej Jerzego Buzka. Jarosław Gowin podkreślił, że zgadza się z profesorem w ocenie projektu reformy OFE, ale nie rozmawiał z nim o ewentualnej współpracy politycznej. Na przykład o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Jarosław Gowin przyznał, że dopiero sobotni zjazd pokaże czy ruch Godzina dla Polski może przekształcić się w partię.

bETtmQkD

Tymczasem Paweł Kowal, szef ugrupowania Polska Jest Najważniejsza mówił w radiowej Trójce, że w najbliższą sobotę PJN może przestać istnieć, a negocjacje z Jarosławem Gowinem w sprawie porozumienia idą pełną parą. Jego zdaniem, połączenie sił z Gowinem jest możliwe, a rozmowy są na ukończeniu. Zapowiedział, że jeśli uda się uzgodnić stanowiska, to w sobotę zaproponuje radzie krajowej PJN zaakceptowanie wynegocjowanego porozumienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin połączy siły z PJN? Decyzja na dniach -_ Zaproponuję krajowej radzie PJN, żebyśmy stworzyli wspólne organizację _ - zapowiada Paweł Kowal.
Wiemy, kiedy powstanie partia Gowina Jarosław Gowin zapowiedział we wtorek, że na początku grudnia odbędzie się w Warszawie zjazd krajowy jego akcji Godzina dla Polski, podczas którego zapadnie decyzja, czy ruch przekształci się w partię polityczną. Zostanie też przedstawiony program.
Gowin uderza w szefa rządu i zapowiada.... - _ Donald Tusk deklarował, że chce walczyć z klasą próżniaczą, a dziś jest jej patronem _ - pisze w liście otwartym były poseł Platformy.
bETtmQle
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)