Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grabarczyk: Nie będziemy oszczędzać na inwestycjach

0
Podziel się

Cięcia w resorcie infrastruktury dotyczyć będą tylko administracji.

Grabarczyk: Nie będziemy oszczędzać na inwestycjach
(kprm.gov.pl)
bDBlDsCt

Cięcia w resorcie dotyczyć będą administracji - zapowiada szef Ministerstwa infrastruktury Cezary Grabarczyk.* *

Premier Donald Tusk zapowiedział, że poszczególni ministrowie będą musieli znaleźć rezerwy finansowe. Szef rządu dodał, że będzie _ żyłował _ możliwie mocno parametry oszczędnościowe.

_ - Szukamy oszczędności wewnątrz resortu i sądzę, że będziemy gotowi, aby spełnić oczekiwania szefa rządu. Wraz z dyrektorem generalnym, z członkami kierownictwa szukamy tych oszczędności, ale pełną listę podamy za kilka tygodni _ - powiedział Grabarczyk.

bDBlDsCv

W piątek planowane jest posiedzenie rządu na temat założeń przyszłorocznego budżetu.
Pytany, jakie są oczekiwania szefa rządu powiedział, że pozna je na piątkowym posiedzeniu Rady Ministrów. _ Na razie działamy bez żadnej dyrektywy ze strony premiera _ - powiedział.

Zaznaczył, że nie ma możliwości, aby środki przeznaczone na inwestycje miały zostać ograniczone. _ Wydatki inwestycyjne są kluczowe _ - podkreślił. _ Premier także chroni inwestycje i już wielokrotnie udowodnił, że to jest dla niego priorytet. Tylko dzięki temu parasolowi Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie ograniczył zakresu inwestycji _ - dodał. Wyjaśnił, że inwestycje zmniejszyli m.in. Hiszpanie i Niemcy.

Jak dodał Grabarczyk, resort będzie szukał oszczędności przede wszystkim w wydatkach na administrację. _ Musimy działać sprawniej i skuteczniej, wykorzystywać w większym stopniu nowoczesne środki dla poprawiania efektywności. To jest możliwe _ - dodał.

W założeniach do budżetu rząd prognozuje, że PKB wzrośnie o 3,5 proc., inflacja wyniesie 2,3 proc., a bezrobocie 9,9 proc. Zakłada też 1,4-proc., realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej oraz 1,9-proc. wzrost przeciętnego zatrudnienia w gospodarce narodowej. Nie przewiduje za to wzrostu płac w sferze budżetowej.

bDBlDsCB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t86740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ofensywa;legislacyjna;ma;byc;pokazem;sprawnosci,3,0,660483.html) Ofensywa legislacyjna ma być "pokazem sprawności" Politycy Platformy liczą, że przy dużej liczbie głosowań nie będzie tyle emocji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;moglby;zabrac;nam;9;mld;zl;podatkowych;ulg,130,0,668802.html) Rząd mógłby zabrać nam 9 mld zł podatkowych ulg Minister Jacek Rostowski szuka kolejnych pieniędzy w naszych kieszeniach. Wiadomo już, że ofiarą paść ma popularny zwrot VAT za materiały budowlane.
bDBlDsCW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)