Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grabarczyk: Rozpoczęcie budowy na A2 to kwestia dni

0
Podziel się

Minister poinformował, że wszystkie tzw. istotne warunki umów z nowymi wykonawcami zostały już omówione.

Grabarczyk: Rozpoczęcie budowy na A2 to kwestia dni
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyzwxVN

Minister poinformował, że wszystkie tzw. istotne warunki umów z nowymi wykonawcami zostały już omówione.

_ - Prowadzimy w tej chwili wymianę korespondencji z Generalnym Dyrektorem (Dróg Krajowych i Autostrad ). - Jesteśmy coraz bliżej finału. To kwestia dni _ - zaznaczył Cezary Grabarczyk.

Dodał, że najtrudniejsza część rozmów między potencjalnymi wykonawcami, którzy mogą dokończyć budowę dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą, a stroną rządową już się zakończyła. _ - Wszystkie tzw. istotne warunki umowy zostały już omówione _ - wyjaśnił Grabarczyk.

bDyzwxVP

Rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken powiedziała, że nie ma żadnych formalnych przeszkód, by podpisać umowę na dokończenie budowy obu odcinków autostrady A2. Wcześniej taką przeszkodą były odwołania, jakie Chińczycy, poprzedni inwestorzy, złożyli w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO). Zaskarżali oni tryb wyboru z wolnej ręki nowego wykonawcy inwestycji.

Chińczycy uważali, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad decydując się na udzielenie zamówienia na dokończenie budowy z wolnej ręki, nie wypełniła przesłanek zawartych w art. 67 prawa zamówień publicznych. Według tego artykułu, zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, kiedy ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z jego winy, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.

W ubiegłym tygodniu KIO oddaliła odwołanie Chińczyków dotyczące odcinka A, a we wtorek ze względów formalnych zwróciła odwołanie dotyczące odcinka C.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rządu, umowy na dokończenie budowy dwóch odcinków - po chińskim konsorcjum Covec - mają być podpisane jeszcze w lipcu. Pod koniec czerwca premier Donald Tusk mówił, że wszystkie działania są podporządkowane temu, _ żeby to zobowiązanie, że w lipcu robota (na A2) ruszy na nowo, stało się faktem _. Kilka tygodni wcześniej szef rządu zapowiadał, że ambicją rządu jest doprowadzenie A2 do Warszawy przed Euro 2012.

bDyzwxVV

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 13 czerwca odstąpiła od kontraktu z chińskim konsorcjum Covec na obu odcinkach A2 - Covec miał wybudować odcinek C o długości 20 km za 534,5 mln zł oraz odcinek A o długości 29,2 km za 754,5 mln zł. Powodem zerwania umów były zaległości płatnicze Chińczyków wobec podwykonawców, oraz żądania renegocjacji kontraktu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98859.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/drogowcy;zapewniaja;protesty;covec;nie;blokuja;budowy;a2,47,0,877615.html) Chińczy z A2 postawią na swoim? GDDKiA rozpoczęła negocjacje z wolnej ręki z potencjalnymi wykonawcami dwóch odcinków autostrady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/francuzi;zastapia;chinczykow;na;budowie;a2,136,0,865672.html) Francuzi zastąpią Chińczyków na budowie A2? Dwie firmy dopuszczono do negocjacji w sprawie dokończenia budowy jednego z odcinków autostrady między Warszawą i Łodzią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t80897.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/autostrada;a2;-;czy;znajdzie;sie;nowy;wykonawca,23,0,862231.html) Autostrada A2 - czy znajdzie się nowy wykonawca Zdaniem ekspertów dokończenie autostrady na Euro 2012 jest niemożliwe
bDyzwxWq
KOMENTARZE
(0)