Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grabarczyk tłumaczy się z A2

0
Podziel się:

Minister infrastruktury przedstawia w Sejmie informację o stanie przygotowań dróg i autostrad na Euro 2012.

Grabarczyk tłumaczy się z A2
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETQmMdN

Minister infrastruktury przedstawia w Sejmie informację o stanie przygotowań dróg i autostrad na Euro 2012.

[aktualizacja 11:34]

_ - Dokąd trwają rozmowy, jesteśmy powściągliwi _ - mówił dziennikarzom minister Grabarczyk, wchodząc do Sejmu.

bETQmMdP

Poseł SLD Wiesław Szczepański, który wnioskował o udzielenie informacji, powiedział przed rozpoczęciem sejmowej debaty, że nie spodziewa się usłyszeć niczego nowego.

_ - Jestem pozytywnie zaskoczony, że minister Grabarczyk postanowił przed Sejmem przedstawić informację o stanie przygotowań dróg na Euro 2012, jednak nie spodziewam się, byśmy dowiedzieli się czegoś nowego. Zapewne usłyszymy to co zwykle, czyli że rząd Donalda Tuska buduje najwięcej dróg i autostrad _ - mówił poseł SLD.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, minister Cezary Grabarczyk miał rano w Bogucinie (Lubelskie) uczestniczyć w podpisaniu umowy na budowę kolejnego odcinka drogi S17. Rzecznik resortu poinformował, że minister zmienił plany.

Dodał, że rozmowy w sprawie budowy A2 między rządem a chińską firmą Covec nadal trwają. Dziś upływa termin dostarczenia przez Covec planów, wymaganych przez stronę polską.

bETQmMdV

Chodzi o harmonogramy finansowe, które uwzględniają spłaty zaległości, jakie Covec ma wobec podwykonawców budowy oraz plany finansowania kolejnej części inwestycji. Do przedstawienia takich dokumentów wezwała w ubiegły czwartek Chińczyków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Covec dostał na to tydzień.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinczycy;zaplaca;-;kibice;dojada,252,0,833276.html) Chińczycy zapłacą - kibice dojadą? Polskie firmy podwykonawcze mają wrócić na budowę A2, gdy chiński COVEC im zapłaci. Ma to zrobić do końca maja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t141471.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/zdazymy;zbudowac;a2;bez;chinczykow;ekspert;za;duzo;optymizmu,137,0,847497.html) Zdążymy zbudować A2 bez Chińczyków? Ekspert: Za dużo optymizmu Premier zapewnia, że A2 będzie gotowa przed Euro. Eksperci i PiS w to nie wierzą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/a2;gotowa;na;euro;2012;kilka;rozwiazan,57,0,841273.html) A2 gotowa na Euro 2012? "Kilka rozwiązań" -_ Mamy podstawy wierzyć, że w czerwcu 2012 roku autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa będzie przejezdna _ - poinformował minister infrastruktury.
bETQmMeq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)