Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cezary grabarczyk
30.08.2011 09:14

Grabarczyk zostaje na stanowisku

Głosowanie poprzedziła burzliwa debata, w trakcie której Donald Tusk stwierdził, że nie było nigdy lepszego ministra infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

aktualizacja: 10:14

Cezary Grabarczyk pozostaje na swoim stanowisku. Sejm odrzucił wniosek PiS o votum nieufności dla ministra infrastruktury. Poparło go 178 posłów, przeciw było 227. Dwóch parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. *Do odwołania ministra przez Sejm potrzeba co najmniej 231 głosów.*

Za odwołaniem Grabarczyka zagłosowali wszyscy obecni posłowie PiS - 132, a także 38 posłów SLD, 7 PJN oraz jeden niezrzeszony. Przeciwko byli wszyscy obecni posłowie PO - 194 i PSL - 24, a także sześciu niezrzeszonych, dwóch z SDPL oraz jeden z SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GRZEGORZA SCHETYNY:

Zdaniem uzasadniającego wniosek Zbigniewa Girzyńskiego z PiS, Platforma Obywatelska, w zakresie budowy dróg czy inwestycji na kolei, nie ma i nie miała żadnych własnych planów, korzystała wyłącznie z dobrych programów, przyjętych za rządów PiS i w dodatku zmarnowała tę szansę.

- _ W kwestii budowy dróg i autostrad ponieśliście porażkę. Dostaliście świetny program i środki, dzięki doskonałemu budżetowi UE, wynegocjowanemu przez rząd PiS i zmarnowaliście tą szansę _ - mówił wczoraj Girzyński podczas sejmowej debaty nad odwołaniem ministra.

Grabarczyka bronił premier Donald Tusk. Jego zdaniem, Grabarczyk nie jest ideałem, ale - jak przekonywał - statystyki pokazują, iż jest _ poza wszelką konkurencją _ - w porównaniu do swoich poprzedników w resorcie infrastruktury. Jak podkreślił, minister nie bał się odważnych i niepopularnych decyzji.

Premier skarżył się też na działania poprzednich rządów, które wpłynęły na opóźnienie inwestycji realizowanych przez rząd PO-PSL. - _ Niestety doświadczenie - szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę - pokazuje, że tam gdzie szliśmy tropem tych, którzy byli przed nami, wpadaliśmy w pułapki i na mielizny. Tam gdzie decydowaliśmy się na przerwanie tego, co robili nasi poprzednicy, udało się wyjść z tych zapaści i przeciąć czasami niczym mieczem Damoklesa te pętle niemożności i prawnych komplikacji _ - mówił Donald Tusk.

W tej kadencji Sejmu to trzecia próba odwołania Cezarego Grabarczyka. W lipcu 2009 PiS chciał odwołać ministra za redukcje planów budowy dróg, w styczniu 2011 r. SLD wnioskował o to z powodu bałaganu na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu. W obu przypadkach Sejm wniosek o wotum nieufności odrzucił.

Czytaj więcej na temat prób odwołania Cezarego Grabarczyka
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t130301.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blaszczak;grabarczyk;buduje;po;horrendalnych;cenach,24,0,899608.html) Prezes PiS wybrał USA zamiast debaty Spotkanie z ambasadorem było dla niego ważniejsze od dyskusji na temat odwołania ministra infrastruktury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t155506.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sejm;debatuje;nad;odwolaniem;grabarczyka,68,0,899140.html) Próbują odwołać Grabarczyka. "Jesteśmy pierwszym takim rządem" W Sejmie toczyła się dziś debata nad wnioskiem o votum nieufności dla ministra infrastruktury. Posłowie opozycji zarzucali mu, że nie ma żadnego programu budowy autostrad.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wotum;nieufnosci;dla;grabarczyka;znow;sie;wybroni,65,0,898113.html) Chcą odwołać ministra. Po raz trzeci Głosowanie już w poniedziałek. Wniosek PiS ma poparcie SLD i PJN.
Tagi: cezary grabarczyk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz