Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aleksander grad
29.07.2009 18:25

Grad broni planu prywatyzacji

Blisko 37 miliardów złotych to realna kwota - uważa minister skarbu Aleksander Grad.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister skarbu zapowiedział, że będzie twardo bronił planu prywatyzacji, zakładającego przychody na kwotę blisko 37 miliardów złotych.Aleksander Gradodniósł się do krytyki jego pomysłów ze strony koalicjanta - Polskiego Stronnictwa Ludowego. *

Minister uważa, że jego plan jest wykonalny, a zakładane przychody - realne. Aleksander Grad zapowiada równe traktowanie wszystkich podmiotów w prywatyzacji, także spółek pracowniczych i menedżerskich. Powiedział, że nie widzi przeszkód, by startowały w tych procesach.

Minister Grad powiedział, że jego pierwotne propozycje są obecnie modyfikowane. Tak wielkim przekształceniom własnościowym, jak te planowane przez szefa resortu skarbu, sprzeciwia się PSL. Ludowcy, zgodnie z zapowiedziami wicepremieraWaldemara Pawlaka, opowiadają się za prywatyzacją pracowniczo-menadżerską.

Aleksander Grad poinformował również, że jego ministerstwo i firma Eureko ustaliły koniec września jako ostateczny i nieodwołalny termin zakończenia negocjacji w sprawie sprzedaży PZU. Rozmowy w sprawie rozwiązania konfliktu wokół największego polskiego ubezpieczyciela są zaawansowane i prowadzą do ugody. Minister Grad zapewnił jednak, że ugody nie będzie dopóki nie będzie w niej widział pełnego interesu Skarbu Państwa.

Aleksander Grad zaznaczył, ze w planach zysków z dywidendy, które przyjął wraz z ministrem Rostowskim w kwocie 5 miliardów złotych, nie było dywidendy z PZU.

Raport Money.pl
*Wielki prywatyzator Buzek. Grad go nie przebije * Najwięcej prywatyzował rząd Jerzego Buzka. W latach 1999-2000 pozyskano w ten sposób ponad 40 mld złotych. Czytaj w Money.pl
Tagi: aleksander grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz