Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grad broni planu prywatyzacji

0
Podziel się:

Blisko 37 miliardów złotych to realna kwota - uważa minister skarbu Aleksander Grad.

Grad broni planu prywatyzacji
(kprm.gov.pl)

Minister skarbu zapowiedział, że będzie twardo bronił planu prywatyzacji, zakładającego przychody na kwotę blisko 37 miliardów złotych.Aleksander Gradodniósł się do krytyki jego pomysłów ze strony koalicjanta - Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Minister uważa, że jego plan jest wykonalny, a zakładane przychody - realne. Aleksander Grad zapowiada równe traktowanie wszystkich podmiotów w prywatyzacji, także spółek pracowniczych i menedżerskich. Powiedział, że nie widzi przeszkód, by startowały w tych procesach.

Minister Grad powiedział, że jego pierwotne propozycje są obecnie modyfikowane. Tak wielkim przekształceniom własnościowym, jak te planowane przez szefa resortu skarbu, sprzeciwia się PSL. Ludowcy, zgodnie z zapowiedziami wicepremieraWaldemara Pawlaka, opowiadają się za prywatyzacją pracowniczo-menadżerską.

Aleksander Grad poinformował również, że jego ministerstwo i firma Eureko ustaliły koniec września jako ostateczny i nieodwołalny termin zakończenia negocjacji w sprawie sprzedaży PZU. Rozmowy w sprawie rozwiązania konfliktu wokół największego polskiego ubezpieczyciela są zaawansowane i prowadzą do ugody. Minister Grad zapewnił jednak, że ugody nie będzie dopóki nie będzie w niej widział pełnego interesu Skarbu Państwa.

Aleksander Grad zaznaczył, ze w planach zysków z dywidendy, które przyjął wraz z ministrem Rostowskim w kwocie 5 miliardów złotych, nie było dywidendy z PZU.

Raport Money.pl
*Wielki prywatyzator Buzek. Grad go nie przebije * Najwięcej prywatyzował rząd Jerzego Buzka. W latach 1999-2000 pozyskano w ten sposób ponad 40 mld złotych. Czytaj w Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)