Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grad: Inwestor stoczniowy zapłaci do 17 sierpnia

0
Podziel się:

Wątpliwości inwestora wzbudził list od Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni.

Grad: Inwestor stoczniowy zapłaci do 17 sierpnia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Główny inwestor stoczni Gdynia i Szczecin Stichting Particulier Fonds Greenrights zobowiązał się do 17 sierpnia zapłacić za ich majątek - poinformował szef resortu skarbu Aleksander Grad.

Wątpliwości inwestora wzbudził list od Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni, w którym napisano m.in., że stocznia w Szczecinie mogła być _ pralnią brudnych pieniędzy _. Szef resortu skarbu Aleksander Grad zapowiedział skierowanie w czwartek sprawy do prokuratury i ABW.

Natomiast wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik poinformował, że resort skarbu przesłał już Komisji Europejskiej wniosek inwestora stoczni Gdynia i Szczecin o przesunięcie terminu płatności za ich majątek do 17 sierpnia.

Prezes Stowarzyszenia Lech Wydrzyński mówił wcześniej, że 15 lipca Stowarzyszenie wysłało list do katarskiego inwestora (funduszu QInvest ), który zakupił majątek byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa (SSN).

Minister skarbu Aleksander Grad ocenił ten list jako _ jawny sabotaż _. Jego zdaniem, zastrzeżenia wyrażone w liście nie mają podstaw prawnych.

W liście Stowarzyszenie ostrzega inwestora, że _ pewne części majątku SSN mają poważne wady prawne _. Stowarzyszenie reprezentuje około 1600 udziałowców spółki Stocznia Szczecińska Porta Holding, która upadła w 2002 roku, a na jej majątku powstała SSN. Stowarzyszenie zawiązało się w ubiegłym roku.

W maju Stichting Particulier Fonds Greenrights zakupił kluczowe aktywa stoczni Gdynia i Szczecin, a 17 czerwca otrzymał gwarancje arabskiego banku Qatar Islamic Bank. Inwestor zapłaci za majątek stoczni Gdynia i Szczecin odpowiednio - ponad 287 mln zł oraz ponad 94 mln zł. 25 czerwca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało oficjalną zgodę na sprzedaż tych aktywów, potrzebną dla podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)