Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grad kusi do prywatyzacji miejscami w zarządach

0
Podziel się:

Ministerstwo zaproponowało już funduszom emerytalnym miejsce w radzie Enei.

Grad kusi do prywatyzacji miejscami w zarządach
(kprm.gov.pl)

*MSP, które zaproponowałofunduszom emerytalnym jedno miejsce w radzie nadzorczej Enei, chce podobną politykę stosować przy ofertach kolejnych spółek. Resort nie wyklucza też oddania miejsca w zarządzie spółki, jeśli inwestor finansowy mocno by się zaangażował - powiedział w środę Aleksander Grad, minister skarbu. *

_ - Rozpoczęliśmy ten proces w Enei, chcielibyśmy, by było tak też w przypadku innych firm, w których będziemy sprzedawać pakiety akcji. Funduszom inwestycyjnym, polskim OFE, czy innym inwestorom zagranicznym, którzy zechcą się zaangażować w te procesy, składamy propozycję udziału w radzie nadzorczej firmy _ - powiedział na spotkaniu z francuskimi inwestorami minister Grad.

_ - Jeśli byłby to duży inwestor finansowy, który dysponowałby dużym pakietem w takiej czy innej firmie, moglibyśmy rozważyć udział przedstawiciela takiego inwestora w zarządzie spółki _ - dodał.

MSP sprzedało w ubiegłym tygodniu za 1,134 mld zł 16,05 proc. akcji Enei, czyli 70.851.533 akcji. Resort podał, że 80 proc. oferty Enei zostało objęte przez krajowych inwestorów instytucjonalnych. Do polskich funduszy emerytalnych trafiło 60 proc. oferowanych akcji.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)