Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja
22.10.2009 09:34

Grad przyznaje: Plan prywatyzacji nie będzie zrealizowany

Kluczowe znaczenie ma fiasko sprzedaży 67 proc. akcji Enei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*- _ Przewidywane w tegorocznym budżecie uzyskanie 12 mld zł przychodów z prywatyzacji w 2009 r.jest już niemożliwe do zrealizowania _- przyznaje minister skarbuAleksander Grad. *

- _ Tegoroczne przychody prywatyzacyjne sięgają 4,2 mld zł i mogą wzrosnąć o ok. 1 mld zł, jeśli uda się w tym roku sfinalizować sprzedaż GPW _- podkreśla gazeta.

To mniej niż połowa zakładanego planu. Jak rząd zamierza wybrnąć z budżetowych kłopotów?_ - Pieniądze z prywatyzacji będą zastąpione 'z naddatkiem' dywidendami od firm z udziałem państwa _ - czytamy w _ GW _.

Dziennik cytuje też wiceminister skarbu Joannę Schmid, która twierdzi, że dochody te mogą w tym roku przekroczyć 11 mld zł. Czyli niemal o 4 mld zł więcej niż w znowelizowanej w lipcu wersji budżetu.

_ - Dotąd państwo zebrało od swoich spółek 3,5 mld zł. Ale niebawem nastąpi wysyp. Od PZU skarb dostanie 3,5 mld zł. Z banku PKO BP, PGE, Taurona i ZA Puławy - ponad 1,7 mld. Do tego ponad 1,5 mld zł z kilkudziesięciu mniejszych spółek i z giełdy _ - czytamy w gazecie.

Minister finansów Jacek Rostowski już w ubiegłym tygodniu mówił, komentując fiasko sprzedaży 67,05 proc. akcji Enei, że nie obawia się o wpływ przesunięć w realizacji przychodów prywatyzacyjnych, ponieważ ich osiągnięcie zakładane było na okres do końca 2010 roku, a w tym okresie plan zostanie zrealizowany.

Czytaj w Money.pl
*Kaczmarek w Money.pl: Parcie na wyniki zabija prywatyzację * Enea i stocznie to ewidentnie porażki - mówi w Money.pl dwukrotny minister skarbu. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: prywatyzacja, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz